7.Třída | 6.Třída | 5.Třída | 4.Třída | 3.Třída | 2.Třída | 1.Třída

Český den proti rakovině

Český den proti rakovině Český den proti rakovině Český den proti rakovině

Vánoční pečení a zdobení perníků

Vánoční pečení a zdobení perníků Vánoční pečení a zdobení perníků Vánoční pečení a zdobení perníků
Vánoční pečení a zdobení perníků

Mandaly

Mandaly Mandaly Mandaly
Mandaly

Projektový den – 100 Let ČSR

Projektový den – 100 Let ČSR Projektový den – 100 Let ČSR Projektový den – 100 Let ČSR
Projektový den – 100 Let ČSR

Odpolední tvoření s rodiči (100 let ČSR)

Odpolední tvoření s rodiči (100 let ČSR) Odpolední tvoření s rodiči (100 let ČSR) Odpolední tvoření s rodiči (100 let ČSR)

Krušnohorské divadlo

12. 10. 2018

Dne 12. 10. 2018 druhá třída navštívila divadelní představení O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE aneb „jenom jako“ v Krušnohorském divadle v Teplicích. Dramatizace klasické pohádky pro nejmenší, ve které je věrně zachován příběh o tatínkovi dřevorubci a o jeho dětech Jeníčkovi a Mařence, kteří zabloudí v lese a dojdou k perníkové chaloupce, ve které bydlí Ježibaba a Ježidědek. Strašidelné momenty jsou oslabeny ve prospěch humoru a děti neustále vědí, že všechno je "jenom jako" a že se tedy nemusí bát.

Před představením jsme se vydali odhalit krásu lázeňského okolí a zámecké zahrady.

Krušnohorské divadlo Krušnohorské divadlo Krušnohorské divadlo
Krušnohorské divadlo Krušnohorské divadlo

Evropský den jazyků

Ve čtvrtek 27. září proběhla v ZŠ Novosedlice projektová výuka ve znamení Evropského dne jazyků. Žáci 2. třídy měli za úkol vypracovat během čtyř hodin pracovní list zaměřený na ČR a sousední státy.

Žáci pracovali ve skupinkách a mohli využít připravené informační materiály, mapy, internet a interaktivní tabuli.

Jednotlivé úkoly řešili různými způsoby: pracovali s mapou, přiřazovali jazyky k jednotlivým státům, vybarvovali vlajky zemí, seznámili se s pozdravy, poslouchali hymny různých zemí, sledovali slovenskou pohádku, poslouchali slovenské písně, tančili na ně, odhalili význam slov, kterým nerozumí aj.

Dopoledne bylo naplněno různými činnostmi. Věřím, že žáci strávili příjemný den a k tomu se dozvěděli i něco nového a zajímavého.

Evropský den jazyků Evropský den jazyků Evropský den jazyků
Evropský den jazyků Evropský den jazyků

Dýně

Dýně Dýně Dýně
Dýně Dýně

Matematika – krychlové stavby

Matematika – krychlové stavby Matematika – krychlové stavby Matematika – krychlové stavby
Matematika – krychlové stavby

Světluška

Nadační fond Českého rozhlasu pořádal sbírku „Světluška“, která pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením již od roku 2003.

Také druhá třída přispěla zakoupením píšťalky, svítícího náramku, tykadel nebo zubního kartáčku. Děkujeme ☺

Světluška Světluška Světluška

MŠ Samorost