8.Třída | 7.Třída | 6.Třída | 5.Třída | 4.Třída | 3.Třída | 2.Třída

Vánoce v Evropě

21. 12. 2022

Dne 21. 12. 2022 se konala Vánoční besídka s názvem Vánoce v Evropě. Děti na druhém stupni se rozhodly tuto akci pojmout trochu netradičním způsobem.

V každé třídě si žáci vylosovali jeden evropský stát. Na základě jimi vyhledaných informací si vytvořili v kmenových třídách výzdobu, napekli typické cukroví a připravili program pro návštěvníky (rodinné příslušníky a přátele školy), kteří si mohli přijít vyzkoušet některé vánoční tradice vybraného evropského státu.

6. třída si vylosovala Španělsko, 7. třída Itálii, 8. třída Island a 9. třída Českou republiku. Děti spolupracovaly v rámci třídy, ale také s druhostupňovými pedagogy a některými rodiči, kteří pomáhali hlavně s pečením.

Návštěvníci měli možnost si projít všechny třídy a při odchodu ze školy mohli hlasovat, která země se jim líbila nejvíce. Po sečtení hlasů vyhrála Itálie 7.třídy, a sedmáci tak získali sladkou odměnu.

Akce se moc povedla a děkujeme všem zúčastněným.

Vánoce v Evropě Vánoce v Evropě Vánoce v Evropě
Vánoce v Evropě