9. Třída

9.Třída | 8.Třída | 7.Třída | 5.Třída | 4.Třída | 3.Třída | 2.Třída | 1.Třída

Basketbal

11.5.20222

Dne 11.5.20222 se výběr žáků 8. a 9. třídy zúčastnil okresního kola v basketbalu. Této akce se zúčastnilo celkem devět škol. Konkurence byla tedy veliká a soupeře nebylo radno podceňovat. Naši žáci obsadili krásné druhé místo, za což jim moc děkujeme.

Basketbal Basketbal

EDUbus

Jak zpříjemnit žákům naší školy hodiny chemie a fyziky? Co takhle svést se s proudem na praktické vlně? Nebo si raději vyzkoušet naprogramovat stavebnici Lego, popř. si pohrát se suchým ledem? To vše a mnohem víc si mohli žáci 7. až 9. tříd vyzkoušet díky mobilní polytechnické laboratoři EDUbus, kterou se naší škole podařilo získat pro jeden den výuky těchto předmětů. EDUbus je vzdělávací a motivující projekt, který slibuje vzdělávání pomocí moderních technologií, atraktivního prostředí a zábavy. Děti mohly zužitkovat informace, které získaly v hodinách a obohatit je o další zajímavé poznatky. Žáci si mohli vyzkoušet práci s tablety nebo dotykovou obrazovkou, pohráli si s elektřinou pomocí elektronické stavebnice, vyzkoušeli chemické pokusy a práci se suchým ledem - látkou, jejíž teplota se blíží -80 °C. Někteří se naučili základy programovaní a dokázali si pomocí programovacího jazyku naprogramovat malého robota, který dokázal rozlišit barvy. Děti byly z EDUbusu nadšené a snad jim pozitivní přístup k programování a přirodovědným předmětům vydrží co nejdéle.

EDUbus EDUbus EDUbus
EDUbus EDUbus

Ing. Lucie Oravová Ph. D.