Archivní příspěvky

VELIKONOČNÍ JARMARK

Mistrovství světa v halovém veslování v Praze

O jarních prázdninách jsme nelenili a ve čtvrtek 22. 2.2024 jsme vyrazili s našimi žáky na MS v halovém veslování do O2 universa v Praze.

Reprezentovat naší školu jelo družstvo dívek ze 7. třídy a smíšené družstvo z 9. třídy. Konkurence byla obrovská, a i když se nám nepodařilo umístit se na medailových pozicích, jsme na naše žáky patřičně hrdí. Žáci bojovali statečně a my jim za jejich snahu a výkon moc děkujeme. Děkujeme i rodičům, kteří nás jeli podpořit.

MS VE VESLOVÁNÍ PRAHA MS VE VESLOVÁNÍ PRAHA MS VE VESLOVÁNÍ PRAHA
MS VE VESLOVÁNÍ PRAHA MS VE VESLOVÁNÍ PRAHA

Petra Vavrušková a Denisa Trampotová

PŘESTÁVKOVÉ AKTIVITY

Počátkem února se naší škole prodloužily velké přestávky na příjemných 30minut. 20minut z přestávky mohou děti využívat k různým připraveným aktivitám.

Na prvním stupni mohou děti cvičit např. jógu, která je zaměřená na zdravá záda- toto cvičení je praktikováno v příjemném prostředí naší hudebny s meditační hudbou.

Na druhém stupni mají na výběr aktivity v tělocvičně, knihovně (relax zóna), nebo počítačová učebna, kde hrají deskové hry. Už se také velmi těšíme na hezké počasí, kdy děti budou moci navštěvovat o velké přestávce venkovní prostory, kde pro ně budou připraveny různé hry či jen relax, povídání, procházení.:)

Mirka Petrová

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Ekoprogram Dravci a sovy

V lednu proběhlo na ZŠ Novosedlice již tradiční setkání s dravci a sovami. Jejich chovatel, pan Jan Brož, navštívil naši školu se svými svěřenci již poněkolikáté a opět se jeho vystoupení setkalo s velkým ohlasem.

Tentokrát nám představil nejrychlejšího živočicha planety – sokola stěhovavého, majestátního orla bělohlavého, poštolku obecnou nebo káni Harrisovu. Tu si někteří žáci prohlédli opravdu zblízka. Mohli si totiž zapůjčit rukavici a roli sokolníka si, alespoň takto symbolicky, vyzkoušet. Velký úspěch měl čimango falklandský, který je zajímavý, mimo jiné, tím, že lépe běhá, než létá a obojí nám k velké radosti předvedl.

Sovy byly zastoupeny puštíkem obecným, sovou pálenou, kalousem ušatým a výrem velkým. Nejmenším členem výpravy byl výreček malý. Děti i vyučující si z tohoto setkání odnesli nejen zážitek z přímého kontaktu, ale i řadu zajímavých informací ze života těchto krásných a užitečných zvířat.

Panu Brožovi moc děkujeme a těšíme se na další setkání.

Ekoprogram Dravci a sovy Ekoprogram Dravci a sovy Ekoprogram Dravci a sovy

Mgr. Romana Světláková

BĚH PRO KAČKU

V sobotu 3. února jsme se my, parta druháků, vydali do Teplic podpořit dobrou věc.

Zúčastnili jsme se Běhu pro Kačku, a tím jsme podpořili Nadační fond dětské onkologie Krtek. Běželi jsme jako o život zámeckým parkem a v cíli jsme všichni dostali medaili a nádavkem ještě výbornou buchtu. Domů jsme odcházeli s pocitem, že jsme touto formou pomohli dětem, které naši pomoc potřebují. Dodatečně jsme se dozvěděli, že se i díky nám vybralo celkem 29 tisíc korun.

Příští rok půjdeme zase!

Běh pro kačku Běh pro kačku

Za 2. třídu AP Michala Škarová

Se Sokolem do života

Přípravná třída 02 pravidelně zařazuje aktivity z publikace Se Sokolem do života. Tentokrát nás Sokolík Pepík a zvířátka provázela při tělesné výchově v tělocvičně. Děti si ve skupinkách zkusily být obratné jako opička Hanička, koulely míčem za dozoru ježečka Marečka, na sestavování obrázku z tyčí a švihadel dávala pozor veveruška Věruška, skákaly obratně jako kobylka Emilka a u berušky Danušky jsme si celé cvičení společně zhodnotili.

Se Sokolem do života Se Sokolem do života Se Sokolem do života
Se Sokolem do života Se Sokolem do života Se Sokolem do života

Za PT 02 Štěpánka Jičínská

PF 2024

Taneční soutěž StarDance

Dívky z tanečního kroužku Hvězdičky ze ZŠ Novosedlice se zúčastnily taneční soutěže, kterou vyhlásila Česká televize pod názvem ,,Tančí celá škola´´.

Soutěže se zúčastnilo 6 dívek z prvních tříd. Děti se připravovaly v tanečním kroužku, který na naší škole působí třetím rokem.

Podmínkou soutěže bylo dodržení dvouminutového času a začlenění alespoň dvou tanečních prvků, které tančily páry v loňské řadě StarDance.

Konkurence byla veliká a všichni jsme byli napnutí, jak to dopadne.

Ačkoliv se naše taneční sestava neumístila, chválím malé tanečnice za energii, kterou do soutěže věnovaly. Dívky se radovaly z čestného diplomu, který nám zaslali organizátoři této krásné akce. Dále dívky dostaly pochvalu a malou odměnu od paní ředitelky Mgr. Jany Hurdové.

Česko vesluje

Asistentka pedagoga Dana Galyášová

PODPORA TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY V ZŠ NOVOSEDLICE

V pátek 5. 1. 2024 se naši žáci zapojili do Tříkrálové sbírky České charity. Slavnostně oděné tři krále doprovodili spolužáci s hudebními nástroji a společně za zpěvu známé české koledy obešli všechny třídy, navštívili školní jídelnu a nezapomněli ani na Obecní úřad v Novosedlicích. Tímto děkujeme všem, kteří spolu s námi sbírku podpořili

Pozadu nezůstali ani dospěláci, protože v neděli 7. 1. 2024 dopoledne se uskutečnil již 4. ročník Tříkrálového turnaje ve stolním tenisu. Cílem akce byla vedle sportovního vyžití hlavně podpora Tříkrálové sbírky České charity. Letos se na startovném ve výši minimálně 50 Kč vybralo krásných 1.500 Kč.

Na organizaci akce se podíleli jak zaměstnanci školy, tak SRPŠ. Zvláštní poděkování patří Lence Neckařové (předsedkyni SRPŠ) za překrásné ceny pro výherce.

Letos obsadili první tři místa rodiče žáků. Své vítězství z loňska obhájila paní Veronika Vlková, která vybojovala 1. místo a s ním mimo věcných cen i pohár, 2. místo obsadil pan Jaroslav Petrtill a 3. místo pan Pavel Neckař. Všem vítězům gratulujeme a těšíme se v příštím roce na viděnou.

PODPORA TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY V ZŠ NOVOSEDLICE PODPORA TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY V ZŠ NOVOSEDLICE PODPORA TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY V ZŠ NOVOSEDLICE

Mgr. Lucie Masárová

Česko vesluje a úspěchy ZŠ Novosedlic

Dne 14. 12. 2023 se uskutečnila akce Česko vesluje, tentokrát v Teplicích. Aktivně se ho zúčastnilo 33 žáků 6. - 9. třídy ZŠ Novosedlice. Na veslovacích trenažérech se jelo formou štafet na 4 x 1 minuta v kategorii děvčata, chlapci a mix (2 dívky+2 chlapci).

Byli jsme jedinou školou, která dokázala obsadit všech 12 kategorií a získala neuvěřitelných 8 umístění na stupních vítězů. Bronzové medaile získaly týmy: chlapci 9. třída a mix 6. třída. Stříbrné místo obsadily hned 4 týmy: mix 7. a 8. třídy, chlapci 8. třídy a děvčata 9. třídy. Zlatou příčku a postup na Mistrovství světa v Praze vybojoval tým děvčat 7. třídy ve složení Gabriela Kiezlerová, Kristýna Bělohradská, Lenka Krestová a Pavlína Horvátová a mix 9. třídy ve složení Elena Šándorová, Denisa Pospíšilová, David Robota a Michal Sokol

Třešničkou úspěšného dne bylo celkově 2. místo mezi všemi základními školami Teplicka! Byl to neskutečný zážitek, a i když budeme mít jarní prázdniny, určitě se Mistrovství světa v Praze zúčastníme. Všem účastníkům děkujeme a gratulujeme k úžasným výkonům.

Česko vesluje

Mgr. Petra Vavrušková

ŘEDITELSKÉ VOLNO 15. 3. 2024

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ NA 2. STUPNI

Jako každý rok i letos se naše škola připojila k oslavám Evropského dne jazyků, které se konaly 26. 9. 2023. Tentokrát jsme veškeré nápady i iniciativu nechali na žácích 9. třídy a části žáků 8. třídy.

Ti si pro své spolužáky na druhém stupni připravili celkem 10 stanovišť. Na těchto stanovištích se jednotlivé týmy, složené z žáků různých tříd 2. stupně, zábavnou a hravou formou seznámily s vybraným evropským jazykem.

Kromě dnes již běžných jazyků jako je angličtina a němčina se na stanovištích objevila také polština, španělština, portugalština, finština a mnohé další.

Celá akce se opravdu povedla, čímž bych chtěla poděkovat všem zúčastněným, a abyste i Vy mohli nahlédnout, jak to vypadalo, posílám pár fotek.

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ NA 2. STUPNI EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ NA 2. STUPNI EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ NA 2. STUPNI
EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ NA 2. STUPNI

Mgr. Markéta Pustajová

NĚMČINA NEKOUŠE

Poslední zářijový týden se na naší škole nesl na vlně jazyků. V pondělí nás navštívila lektorka s projektem „Němčina nekouše“ z koordinačního centra „Tandem“. Tento projekt slaví shodou okolností letos desetileté výročí. Jeho cílem je zvýšit motivaci žáků k učení se německému jazyku a ukázat jim prostřednictvím nejrůznějších zajímavých aktivit, že to není nic zas tak složitého, jak můžete vidět na fotkách.

NĚMČINA NEKOUŠE NĚMČINA NEKOUŠE NĚMČINA NEKOUŠE
NĚMČINA NEKOUŠE

Mgr. Markéta Pustajová

Loučení s deváťáky

Loučení s deváťáky

NOVOSEDLICKÝ DOPRAVÁČEK - O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY 24. ročník

Za podpory obce Novosedlice proběhl dne 8. 6. 2023 24. ročník Novosedlického Dopraváčku. Zúčastnili se ho žáci 3. tříd z 25 škol z teplického okresu. Dopraváček proběhl v dobré náladě a za krásného počasí.

Letošní doprovodný program měli v režii žáci z naší osmé a deváté třídy. Děti si mohly například zahrát fotbal či florbal, proběhnou překážkovou dráhu, projít se po laně a nebo si zastřílet na plechovky. Děti si program užily.

V letošním roce se na stupních vítězů objevilo zlaté družstvo ze ZŠ U Nových Lázní, stříbrné ZŠ a MŠ Žalany, bronzové ZŠ Antonína Sochora Duchcov. Všem ještě jednou gratulujeme. Blahopřání patří i ostatním účastníkům, protože pro nás jsou také vítězové a doufáme, že všichni přijedou i příští rok.

Děkujeme obci Novosedlice za její podporu a spolupráci, Domu dětí a mládeže Teplice za přípravu a realizaci jízdy zručnosti, Policii České republiky a MP Dubí za profesionální zajištění aktivit na dopravním hřišti, Hvězdám života z. s. za stanoviště 1. pomoci, všem pomocníkům z řad obce Novosedlice a žákům 7. - 9. třídy za pomoc na jednotlivých stanovištích.

Děkujeme také sponzorům koloshop.cz a BESIP za věcné ceny pro děti.

Děkujeme vedení školy Základní škola Novosedlice a všem pedagogům, kteří nám umožnili tuto akci realizovat.

Již teď se těšíme, až se sejdeme na 25. ročníku.

NOVOSEDLICKÝ DOPRAVÁČEK - O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY 24. ročník NOVOSEDLICKÝ DOPRAVÁČEK - O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY 24. ročník NOVOSEDLICKÝ DOPRAVÁČEK - O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY 24. ročník
NOVOSEDLICKÝ DOPRAVÁČEK - O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY 24. ročník NOVOSEDLICKÝ DOPRAVÁČEK - O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY 24. ročník

Mgr. Petra Vavrušková

Exkurze do Drážďan

Minulý týden se žáci několika tříd z druhého stupně zúčastnili kulturně-historické exkurze do Drážďan. Původně plánovaná návštěva Muzea hygieny a památek se vzhledem k velikosti a časové náročnosti muzea zúžila pouze na muzeum. Nicméně již nyní je plánována další exkurze tentokrát opravdu po zajímavostech a památkách hlavního města Saska.

Žáci se seznámili velmi interaktivně se stálou výstavou „Dobrodružství člověk“, která se v sedmi výstavních místnostech věnuje různým aspektům lidského života. Velmi aktuální a dětmi oblíbená expozice byla „Hello Happiness“, která právě v této náročné době chtěla připomenout a povzbudit pozitivní emoce a jak se v člověku tvoří, příp. jak jim dopomoci.

Exkurze do Drážďan Exkurze do Drážďan Exkurze do Drážďan

Mgr. Markéta Pustajová

Setkání rodin

Ukliďme okolí ZŠ Novosedlice

V pondělí 3. dubna se děti a žáci naší školy v tomto školním roce již podruhé zapojili do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Cílem této dobrovolnické akce je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. I přes to, že jsme se vydali na stejná místa, která jsme již v září od odpadků čistili, byli jsme všichni nemile překvapeni, jaké množství nepořádku jsme opět nacházeli. Sami žáci se zamýšleli nad motivem některých lidí vyhazovat kolem sebe nejrůznější předměty – lahve, obaly od potravin, kusy oblečení a mnoho dalšího. Snad i díky této užitečné akci si nynější nejmenší obyvatelé Novosedlic i přilehlých měst a obcí budou své životní prostředí v budoucnu chránit a vážit si ho. Podařilo se nám sesbírat asi 240 kg odpadu. O svoz nasbíraného odpadu se postarala obec Novosedlice, které tímto děkujeme za spolupráci a těšíme se na další společnou akci.

Ukliďme okolí ZŠ Novosedlice Ukliďme okolí ZŠ Novosedlice Ukliďme okolí ZŠ Novosedlice

RECITAČNÍ ÚSPĚCH

Ještě před únorovými jarními prázdninami proběhlo školní kolo recitační přehlídky, ze které bylo vybráno 6 recitátorů do městského kola. Zde postoupili Bohunka Masárová a Evžen Masár do kola okresního, kde potvrdili své recitátorské kvality, a budou tak naši školu reprezentovat v krajském kole, které proběhne 22. a 23. 4. 2023 v Městské knihovně v Lounech. Držíme jim palce!

RECITAČNÍ ÚSPĚCH RECITAČNÍ ÚSPĚCH RECITAČNÍ ÚSPĚCH

Mgr. Lucie Masárová

VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY

Svátky jara se blíží mílovými kroky, velikonočních dekorací, přáníček a různých výrobků není nikdy dost, a proto jsme v Základní škole Novosedlice uspořádali ve středu 29. března velikonoční dílničky. Paní učitelky a paní asistentky nachystaly materiál na různých stanovištích a dílničky mohly začít. Ve třídách se scházely děti se svým doprovodem a vyráběly si kuřátková přání, barvily vajíčka, tvořily slepičku, sestavovaly ovečku - každý podle svého vkusu. Velký dík patří žákům z druhého stupně, kteří pomáhali mladším spolužákům. Pobízet se nenechali ani rodiče, sourozenci, babičky, kamarádi, každý si odnesl domů na jarní výzdobu několik krásných výrobků, nikdo neodešel s prázdnou. Děti nám ukázaly, jak šikovné a trpělivé dokážou být při svém tvoření a jakou radost jim udělá vlastnoruční výrobek.

VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY

Za ZŠ Novosedlice Štěpánka Jičínská

Vánoční besídka

Vánoční besídka

PF 2023

Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023

Svůj velký den prožívali ve čtvrtek 1. září všichni, kteří se chystali poprvé do školy. Byli jsme rádi, že na naší škole můžeme přivítat dvě přípravné třídy a jednu třídu prvňáčků. Všechny děti a žáci přišli oslavit tento velký den i se svými rodiči na dopravní hřiště, kde jim úspěšný start do školních let popřála nejen paní ředitelka Mgr. Jana Hurdová, ale také pan starosta Ing. Radoslav Batůněk a místostarosta Mgr. Štěpán Türb a zástupkyně Českého svazu žen v Novosedlicích. Následně se rodiče se svými dětmi odebrali do tříd. Závěrem bychom chtěli srdečně poděkovat obci Novosedlice a Svazu žen v Novosedlicích za podporu našich dětí a žáků.

Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023 Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023 Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023

Mgr. Veronika Valtová

Ukliďme Česko

Ředitelské volno

Setkání rodin

DEN ZEMĚ

22. 4. 2022 proběhl na naší škole projekt ke Dni Země určený pro 1. stupeň ZŠ. Na školní zahradě byla připravena naučná hra, která byla věnována třídění odpadu a ekologii. Projekt byl zakončen hrou „Na třídiče odpadu“, kde děti třídily odpadky k daným popelnicím. Hra se líbila i nejmenším žáčkům, kteří se nejen pobavili danými úkoly, ale zároveň se i něco nového naučili.

DEN ZEMĚ DEN ZEMĚ

Natálie Dbalá

Tablety ve výuce

Novinkou ve výuce na naší škole jsou tablety. K jejich prvnímu využití a otestování došlo 21.2. v 8. třídě.

Tablety ve výuce Tablety ve výuce Tablety ve výuce

PF 2022

PF 2022

Dobrý skutek

Ne každý z nás má to štěstí, že se narodí zdravý. Ale úplně každý by měl mít štěstí na dobré lidi kolem sebe. Ti totiž dokážou, když ne přímo zázrak, tak určitě hodně pomoci.

V Základní škole Novosedlice se děti, žáci a pedagogové domluvili, že pomůžou malé Majdalence a její mamince. Majdalenka totiž potřebuje kvůli své nemoci bezbariérové bydlení a plno dalších věcí.

Všichni z naší školy vyráběli, pekli, zdobili a připravovali, aby mohli výrobky zpeněžit na vánočním jarmarku u příležitosti rozsvícení vánočního stromu v Novosedlicích. Jarmark se bohužel nekonal, ale nic nebylo zmařeno. Obec Novosedlice, Český červený kříž a Petr Stolař se svým Divadlem v Pytli vymysleli řešení v podobě vánočního auta, na kterém Mikuláš, čerti a andělé vozili a rozdávali mikulášskou nadílku a zároveň si lidé mohli koupit naše výrobky. A opravdu se všechno prodalo a vybralo krásných 2.480 Kč. Vybrané peníze byly předány Mgr. Martinu Kokešovi (dědeček Majdalenky) a ten už je předá Majdalence a její mamince.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na této, jistě ne poslední, dobročinné akci.

Dobrý skutek

Za Základní školu Novosedlice J. Rulfová a Š. Jičínská

T – Mobile olympijský běh

8.9.2021

Ve středu 8. září jsme se opět po roce připojili k celorepublikové akci T-Mobile olympijský běh. Žáci všech tříd od přípravného ročníku po největší deváťáky se proběhli na okruhu kolem školy a na našem sportovním hřišti. Trať byla dlouhá asi kolem 500 metrů. Všichni žáci, kteří se zúčastnili, dostali medaili a sladkost. Běhu se zúčastnili i někteří pedagogové a hlavní cíl rozhýbat se společně byl splněn.

T – Mobile olympijský běh T – Mobile olympijský běh

Ing. Bc. Milan Priesol

Rozlučka

Rozlučka proběhla nejprve na dětském hřišti a současně někteří chlapci lovili ryby na rybníku ,,Osmička". Následně jsme se přemístili na zahradu k paní učitelce, hráli jsme hry a nakonec se grilovalo a hodovalo.

Rozlučka Rozlučka Rozlučka
Rozlučka Rozlučka Rozlučka
Rozlučka Rozlučka Rozlučka
Rozlučka Rozlučka Rozlučka
Rozlučka Rozlučka Rozlučka
Rozlučka Rozlučka Rozlučka
Rozlučka

Ředitelské volno

Setkání rodin

BĚH PRO ONKOLÁČKY

Slunečná dubnová sobota 24. 4. 2021 byla trochu jiná než ty ostatní - spojili jsme totiž příjemné s užitečným! Příjemná byla procházka a užitečná byla pomoc pro onkologicky nemocné pacienty. V okolí Hrobu u Teplic jsme uskutečnili "Virtuální běh pro onkoláčky". Všichni, kteří chtěli přispět a pomoct, se zaregistrovali, poslali penízky na konto "onkoláčků", vybrali si délku trasy a v sobotu dopoledne vyrazili na vytýčenou cestu polem, loukou, přes potok........Zabloudit se nedalo díky barevným fáborkům a hlad nikdo neměl díky připravenému občerstvení, které čekalo na konci delší i kratší trasy. Spokojené byly nejen děti při plnění úkolů a při získání drobných dárečků, ale i dospělí z pocitu, že pomohli dobré věci. Zaměstnanci Základní školy Novosedlice se zúčastnili v hojném počtu a jistě to nebyl jejich poslední dobrý počin. Děkujeme!!

BĚH PRO ONKOLÁČKY BĚH PRO ONKOLÁČKY BĚH PRO ONKOLÁČKY

Za realizační tým akce: Mirka Petrová a Eva Cmíralová

Němčina nekouše, ani distančně!

Žáci 7., 8. a 9. tříd si vyzkoušeli během dvou březnových pondělků česko-německou jazykovou animaci realizovanou v rámci projetku "Němčina nekouše".

V online hodině ukázaly vyškolené animátorky žákům různé nové hry a aplikace. Žáci si vyzkoušeli také správnou výslovnost německých samohlásek, pozdravy a další zajímavá témata. Žáci byli pochváleni za jejich spolupráci a aktivitu.

Němčina nekouše, ani distančně! Němčina nekouše, ani distančně! Němčina nekouše, ani distančně!
Němčina nekouše, ani distančně! Němčina nekouše, ani distančně! Němčina nekouše, ani distančně!
Němčina nekouše, ani distančně!

Bc. Monika Žižková

INFORMACE K ZÁPISU DO ZŠ A PŘÍPRAVKY 2021/2022

Vážení rodiče,
na základě pokynů a doporučení MŠMT bude zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022 organizován následovně:

Zákonný zástupce dítěte zapíše dítě k povinnému základnímu vzdělávání prostřednictvím formuláře, který je dostupný na stránkách www.zsnovosedlice.cz/dokumenty, popř. budou dostupné v papírové podobě ve vestibulu školy 9. – 30. 4. 2021 od 8:00 do 12:00. Zákonný zástupce svým podpisem na žádosti potvrzuje, že veškeré údaje uvedené na formulářích jsou pravdivé a že si je vědom všech důsledků v případě uvedení nepravdivých informací. Pokud zastupuje dítě jiná osoba, než jeho zákonný zástupce, je nutné doložit oprávnění k zastupování dítěte.

Řádně vyplněné a podepsané formuláře můžete doručit do školy 9.4. – 30. 4. 2021:

 1. Do datové schránky školy sw4np8m
 2. Emailem s uznávaným elektronickým podpisem info@zsnovosedlice.cz
 3. Poštou ZŠ Novosedlice, Vrchoslavská 88, 417 31 Novosedlice
 4. Osobně do schránky, která bude 9. – 30. 4. 2021 od 8:00 do 15:00 umístěna ve vestibulu školy.

Zápis do přípravné třídy se bude konat prezenčně za dodržení všech hygienických a protiepidemiologických opatření dne 10. 4. 2021 od 9:00 do 13:00. Pro tuto variantu použijte, prosím, rezervační systém na https://zsnovosedlice.zapisdoprvni.cz/, kde naleznete veškeré pokyny.

Při osobním odběru a doručení formulářů respektujte, prosím, všeobecná opatření v souvislosti s preventivními opatřeními (3R = ruce, roušky, rozestupy)

Pokud si nejste jisti, který formulář je pro Vás ten správný, popř. máte jakýkoliv dotaz k vyplnění a případným přílohám (zprávy a doporučení ze školských poradenských zařízení = Pedagogicko-psychologická poradna, Speciálně pedagogické centrum a dalších odborných pracovišť), můžete využít konzultace na tel. číslech 417 539 857, každý všední den od 8:00 do 11:00.

Mgr. Jana Hurdová, ředitelka ZŠ Novosedlice

Daruj notebook

Zápis 2021

Vážení rodiče,

od 30. 11. 2020 se budou prezenčně vzdělávat děti z přípravných tříd, celý 1. stupeň, žáci 9. třídy a žáci 8. třídy, kteří se budou po týdnu střídat s žáky 6. a 7. třídy.

Týdentřídy
30. 11. – 4. 12.1. stupeň + 8. a 9.
7.12. – 11. 12. 1. stupeň + 6., 7., 9.
14.12. – 18. 12.1. stupeň + 8. a 9.
21.12. – 22. 12. 1. stupeň + 6., 7., 9.

Školní družina bude z organizačních důvodů fungovat v omezeném režimu 6:30 – 15:30.
Děti z přípravných tříd budou trvale na budově č. 2 (budova ŠD a ŠJ). Žáci školních tříd budou mít ranní i odpolední družinu ve svých kmenových třídách na budově č. 1 (budova ZŠ). Při vyzvedávání dětí ze ŠD prosím respektujte uvedené časy.

Příchody a odchody žáků – budova ZŠ

POZOR! Změna časů a vchodu u 1. a 2. tříd

Třídavstup do budovyvydání dětí po vyučování oběd v ŠJ Vydávání dětí ze ŠD Vydávání dětí ze ŠD
1.A+1.B7:30 zadní v.11:4512:10do 13:30po 15:00
2.7:35 přední v.11:50 středa 12:20*12:30do 13:30po 15:00
3.A+3.B7: zadní v.12:4012:50do 13:30po 15:00
4.7:45 přední v.dle rozvrhuŠD*do 13:30do 13:30
5.7:50 zadní v.dle rozvrhu*--
6.7:35 přední v.-*--
7.7:40 přední v.-*--
8.7:40 přední v.-*--
9.7:50 přední v.-*--

* 2. třída bude mít ve středu z organizačních důvodů upraven rozvrh → vyučování do 12:15.

* Žáci jdou na oběd samostatně → vyčleněná část jídelny + určené stoly.
Z důvodu nemožnosti zajistit homogenitu výukových skupin při realizaci výuky povinně-volitelných a nepovinných předmětů (= odpolední vyučování 2. stupně a sborový zpěv 1. stupně), nebudou tyto předměty v období od 30. 11. 2020 do 22. 12. 2020 realizovány.

V souvislosti s opatřeními nebudou nadále probíhat ani kroužky.

Ranní pedagogické intervence probíhají dle běžného rozvrhu.

Během pobytu žáků ve škole se bude často intenzivně větrat a místo tělesné výchovy půjdou (při příznivém počasí) žáci na vycházku. Zohledněte, prosím, tuto skutečnost při výběru oblečení do školy.

Ve všech vnitřních prostorách obou budov platí pro všechny (děti, žáky i zaměstnance ZŠ, ŠD a ŠJ) známá 3R = mytí RUKOU, nošení ROUŠKY a udržování ROZESTUPŮ. Výjimka platí pouze při konzumaci oběda v ŠJ (ten se konzumuje bez roušky ☺). Rodiče, kteří budou mít zájem o školní stravování, ať si včas přihlásí obědy = do 27. 11. 2020 do 14:00 u vedoucí ŠJ paní Rubášové 417 537 848.

Žákům ostatních ročníků, kteří zůstávají na distanční výuce, je vyhrazen
čas na oběd 13:30 – 14:00.

Věříme, že toto je další krok na cestě z nouzového do normálního stavu.

Vedení ZŠ Novosedlice

Vážení rodiče,

od 18. 11. 2020 se do škol vracejí děti z přípravných tříd a žáci 1. a 2. ročníku. Těmto dětem bude poskytována školní družina, která bude z organizačních důvodů omezena,
a to od 6:30 do 15:30.

Děti z přípravných tříd budou trvale na budově č. 2 (budova ŠD a ŠJ). Žáci školních tříd budou mít ranní i odpolední družinu ve svých kmenových třídách na budově č. 1 (budova ZŠ). Při vyzvedávání dětí ze ŠD prosím respektujte uvedené časy.

Příchody a odchody žáků – budova ZŠ

vstup do budovyvydání dětí po vyučováníoběd v ŠJVydávání dětí ze ŠDVydávání dětí ze ŠD
1.A7:50 11:45 12:20 do 13:30po 15:00
1.B7:40 11:50 12:40 do 13:30po 15:00
2. 7:30 11:55
středa 12:40
13:00 do 13:30po 15:00

Ve všech vnitřních prostorách obou budov platí pro všechny (děti, žáky i zaměstnance ZŠ, ŠD a ŠJ) známá 3R = mytí RUKOU, nošení ROUŠKY a udržování ROZESTUPŮ. Výjimka platí pouze při konzumaci oběda v ŠJ (ten se konzumuje bez roušky ). Rodiče, kteří budou mít zájem o školní stravování, ať si včas přihlásí obědy
u vedoucí ŠJ paní Rubášové 417 537 848.

Žákům ostatních ročníků, kteří zůstávají na distanční výuce,
je vyhrazen čas na oběd 13:20 – 14:00.

Věříme, že toto je první krok na cestě z nouzového do normálního stavu.

Vedení ZŠ Novosedlice

Daruj notebook

Květinové dny

Letos se naše škola již podruhé zapojila do charitativního projektu – veřejné sbírky Květinový květen Ligy proti rakovině. Současná krizová situace nás bohužel donutila posunout tradiční sbírku Český den proti rakovině až na 30. září 2020. Do projektu se aktivně zapojili žáci prvního i druhého stupně. Jmenovitě bych chtěla poděkovat za velkou podporu a obětavou pomoc Honzíkovi A., Pepovi Š., Domče V., Máje B., Elišce Š. a Alence V. Díky jejich aktivitě a díky štědrosti dárců se podařilo v naší škole prodat 193ks tolik známých žlutých kytiček měsíčku lékařského, za celkovou částku 4.793,-Kč, která byla vzápětí připsána na transparentní účet organizace Liga proti rakovině.

Děkuji za spolupráci, A. Kaiserová - AP

Vážení rodiče

na základě usnesení vlády budou od 14. 10. 2020 do 1. 11. 2020 uzavřeny všechny základní školy, včetně přípravných tříd. Děti a žáci přecházejí na distanční výuku, proto, prosím, sledujte informační systém BAKALÁŘI, kde se od svých učitelů dozvíte konkrétní postup. V tomto období je uzavřena i školní družina.

Pro vydání potvrzení o uzavření školy preferujeme elektronickou formu (jana.hurdova@zsnovosedlice.cz, popř. kontaktujte paní ředitelku přes BAKALÁŘE). Potvrzení je možné vystavit i ve škole. V tomto případě prosíme, abyste se předem ohlásili (telefonicky, emailem, BAKALÁŘI) a bylo pro Vás vše včas připraveno.

Od 14. 10. 2020 do 23. 10. 2020 mají žáci nárok na oběd ve školní jídelně. Žáci I. stupně se mohou přijít naobědvat 12:30 – 13:30, Žáci II. stupně se mohou přijít naobědvat 13:30 – 14:00. V této chvíli jsou všechny obědy plošně odhlášeny. Pokud budete mít o obědy v ŠJ zájem, kontaktujte vedoucí ŠJ paní D. Rubášovou 417 537 848.

Ozdravný pobyt ve Sloupu, který se měl uskutečnit 18. – 23. 10. 2020, je ZRUŠEN.

26. – 30. 10. 2020 prodloužené podzimní prázdniny = výuka neprobíhá, školní jídelna pro naše žáky nevaří (pro MŠ a cizí strávníky ano), školní družina je uzavřena.

Věříme, že společně vše zvládneme.

Vedení ZŠ Novosedlice

Vážení rodiče

v souvislosti s novými opatřeními proti šíření onemocnění COVID-19 přechází žáci 2. stupně naší školy na distanční výuku v období 12. – 23. 10. 2020. Distanční výuka je povinná dle §184a Školského zákona. Pro tyto účely bude využíván jednotný komunikační systém BAKALÁŘI a GOOGLECLASSROOM. O rozvrhu distanční výuky konkrétní třídy bude informovat třídní učitel prostřednictvím komunikačního systému BAKALÁŘI a jednotliví vyučující budou s žáky v kontaktu přes GOOGLECLASSROOM. Zde také mohou v rámci podpůrných opatření kontaktovat asistenta pedagoga a konzultovat plnění zadaných úkolů v jednotlivých předmětech.

12. – 16. 10. 2020 probíhá prezenční výuka žáků 8. a 9. třídy,žáci 6. a 7. třídy se vzdělávají distančně.
19. – 23. 10. 2020 probíhá prezenční výuka žáků 6. a 7. třídy, žáci 8. a 9. třídy se vzdělávají distančně.

Žáci, kteří se budou vzdělávat distančně, mají možnost si vyzvednout oběd ve školní jídelně. Jídelna vydá oběd v jednorázovém obalu. Pokud nebudete mít zájem obědy odebírat, včas si je, prosím, odhlaste (nejpozději do pondělí 7:30).
Telefonní kontakt na školní jídelnu: 417 537 848.

Všechny kroužky a volnočasové aktivity organizované školou jsou v tomto období také zrušeny.

Ozdravný pobyt ve Sloupu (18. – 23. 10. 2020) proběhne beze změny.

26. – 30. 10. 2020 budou probíhat (prodloužené) podzimní prázdniny. V tomto období výuka neprobíhá, a to ani v přípravných třídách!. Školní jídelna pro naše žáky nevaří, služby školní družiny se neposkytují.

O organizaci výuky od 2. 11. 2020 budete včas informováni.

Vedení ZŠ Novosedlice

Olympijský běh

Obě přípravné třídy se s nadšením zúčastnily Olympijského dne na školním hřišti. Děti se od rána těšily na závodění v běhu, proto přišly do školy oblečení ve sportovním oblečení. Po krátké rozcvičce následoval závod, do kterého dali malí běžci všechny své síly. Medaile a diplomy pro všechny účastníky si právem zasloužili.

Olympijský běh Olympijský běh

Š. Jičínská , J. Rulfová a K. Kohlertová

Světluška ve škole

I v letošním školním roce 2020/2021 se naše základní škola zapojila do sbírky pro nadační fond Světluška. Ve dnech 10. a 11. 9. 2020 si mohli naši žáci i děti z přípravných tříd zakoupit předměty s logem nadačního fondu Světluška, a tak tomuto fondu přispět. V letošní sbírce se u nás vybralo 6.911Kč a všem dárcům a našim dobrovolníkům tímto děkujeme.

Světluška ve škole Světluška ve škole Světluška ve škole

Vedení ZŠ Novosedlice

Rouška ve škole

Vážení rodiče,

od pátku 18. 9. 2020 bude v celém Česku povinnost mít nasazenou roušku ve všech prostorách škol, a to i v průběhu vyučování. Výjimku budou mít pouze žáci prvního stupně základní školy a děti z přípravných tříd.

Vedení školy

Tonda Obal na cestách

V pondělí 7. září proběhl na naší škole program zaměřený na ekologii a správné nakládání s odpadem a jeho třídění. Akce pod názvem Tonda Obal na cestách ukázala žákům zábavnou formou, jak mohou přispět k ochraně životního prostředí. Dozvěděli se, co se vyrábí z vytříděných věcí a jak celý proces funguje. 2 lektoři navštívili na 1 vyučovací hodinu všechny třídy a dobře odpovídající žáky odměnili drobnými dárky. Program se dětem líbil a v budoucnu na něj navážeme.

Tonda Obal na cestách Tonda Obal na cestách

Ing. Bc. Milan Priesol

OPRAVA STŘECHY ZÁKLADNÍ ŠKOLY NOVOSEDLICE

Vážení rodiče, zákonní zástupci,
tímto Vás informuji, že dne 9. 9. 2020 započnou opravy na střeše školy. Opravy potrvají cca do 30. 11. 2020. Prosím, dbejte bezpečnostních pokynů.

Po dobu oprav bude v provozu pouze jeden vchod a to ten, který je určen pro vstup žáků. Platí zákaz vcházení a vjíždění do dvora školy pro žáky i zákonné zástupce. Dále Vás žádáme, abyste neparkovali u brány školy. Bráníte tak vjezdu do okolních areálů. Prosíme rodiče – řidiče, aby v okolí ZŠ a ŠD jezdili s velkou opatrností, chovali se ohleduplně a respektovali dopravní předpisy.

Děkuji Vám za spolupráci.
Mgr. Jana Hurdová
Ředitelka školy

Slavnostní zahájení školního roku 1. září 2020

Letos jsme otevřeli dvě první třídy. Tradičně prvňáčky přivítali krátkými proslovy starosta a místostarosta obce Novosedlice, zástupkyně ředitelky školy a Český svaz žen. Po slavnostním zahájení si paní učitelky odvedly své žáčky do vyzdobených tříd, kde na děti čekaly připravené balíčky se školními potřebami od školy i obce.

Přivítání se zúčastnily zástupkyně Českého svazu žen: paní Dáša Menzová a paní Dana Bartůňková, které přinesly pro děti malé dárečky. Tímto jim děkujeme a všem novým žákům přejeme, aby se jim ve škole líbilo.

Slavnostní zahájení školního roku 1. září 2020

Mgr. Hana Capuličová

INFORMACE K ORGANIZACI ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021

Vážení rodiče,

nový školní rok 2020/2021 bude zahájen v úterý 1. 9. 2020. Žáci 1.A a 1.B a děti z přípravných tříd 01 a 02 se sejdou na dopravním hřišti ZŠ Novosedlice, kde v 8:00 proběhne slavnostní přivítání nových žáků a dětí. Ostatní žáci přijdou v 7:45 tak, jak jsou zvyklí, a půjdou rovnou do svých učeben. Všechny děti stráví ve škole pouze jednu vyučovací hodinu, tj. 8:00 – 8:45. Přezůvky a aktovky jsou potřebné až od druhého dne.

Vstup rodičů do školy nebude, vzhledem k vydaným doporučením MŠMT, umožněn. Pouze rodičům dětí z přípravné třídy bude umožněn vstup do budovy č. 2 (budova ŠD), ale pouze s rouškou. Nošení roušek ve škole není povinné, ale vedení školy stanovilo, že každý žák bude mít u sebe roušku pro případ potřeby.

Rodiče dětí, kteří mají zájem o školní družinu, budou mít možnost konzultace s vedoucí vychovatelkou ŠD, a to 1. 9. od 8:15 do 9:30 v altánu školní zahrady (učebna v zahradě). Dále prosíme rodiče dětí, které budou navštěvovat ŠD, aby sdělili třídní učitelce, od kterého dne budou ŠD navštěvovat (konkrétní datum). Tato skutečnost je velmi důležitá pro zajištění bezpečí našich žáků a dětí.

Vedení ZŠ Novosedlice

Vážení rodiče,

28.5.2020

od 8. 6. 2020 bude umožněna přítomnost žáků 2. stupně ve škole, a to zejména z těchto důvodů:

 • Individuální nebo skupinové (opět do 15 žáků) konzultace nebo setkání s vyučujícím navazujícím na vzdělávání na dálku (objasnění nebo upevnění učiva, zadání samostatného učiva mimo školu) a v souvislosti s hodnocením vzdělávání za školní rok 2019/2020.
 • Socializační aktivity
 • Vyzvednutí školních potřeb nebo jiných osobních věcí žáků, které z důvodu zákazu osobní přítomnosti žáků zůstaly ve škole.
 • Odevzdání a převzetí učebnic, učebních pomůcek a školních potřeb.
 • Předání vysvědčení za 2. pololetí školního roku 2019/2020.

Podmínkou přítomnosti žáka ve škole je, že každý žák bude mít s sebou 2 roušky a sáček na uložení roušky, dále důsledné dodržování hygienických opatření, kterými jsou zejména pravidelná dezinfekce a rozestupy. Při prvním vstupu do školy předloží žák řádně vyplněné a zákonným zástupcem podepsané čestné prohlášení.

Vzhledem k omezenému počtu žáků, kteří mohou být v jedné skupině (do 15 žáků), a organizační náročnosti, je nutné přihlásit Vaše dítě k docházce do školy nejpozději do 1.6.2020. Znovu připomínáme, že přítomnost žáků ve škole je dobrovolná, tzn. nepovinná, a je na zvážení každého zákonného zástupce, zda své dítě k přítomnosti ve škole přihlásí.

Na základě počtu přihlášených žáků budou sestaveny třídní školní skupiny a o konkrétním časovém harmonogramu (kde a kdy) Vašeho dítěte budete včas informováni na webu školy a přes systém BAKALÁŘI.

Informace o nepovinných vzdělávacích aktivitách žáků 1. stupně a dětí z přípravné třídy od 25. 5. 2020

Vážení rodiče,
dle vládního plánu uvolňování opatření proti epidemii koronaviru doplňujeme od 25. 5. 2020 distanční výuku žáků 1. stupně o dobrovolnou účast v nepovinných vzdělávacích aktivitách ve škole pro žáky, kteří nepatří do rizikové skupiny. Tyto vzdělávací aktivity byly v rámci rozvolňování umožněny zejména jako pomoc rodičům, kteří potřebují ekonomicky zajistit svoji rodinu a nastoupit zpět do práce.

Jako zákonní zástupci jste povinni vyjádřit zájem o tuto výuku, a proto Vás prosíme o vyplnění ankety v systému BAKALÁŘI nejpozději do 18. 5. 2020.
Na základě Vašich vyjádření bude sestavena školní skupina, do které nebude možné žáka dodatečně přijmout.

Podrobnosti k organizaci vzdělávacích aktivit od 25. 5. 2020

 • Ranní družina nebude poskytována
 • Školní skupinu bude tvořit maximálně 15 žáků a mohou být tvořeny žáky různých tříd a ročníků 1. stupně. Složení skupiny bude neměnné.
 • Upozorňujeme, že dítě nemusí patřit do skupiny, kterou povede třídní učitelka dítěte. Žáci budou seskupováni podle věku a požadované délky pobytu ve škole.
 • Vzdělávací aktivity nebudou probíhat dle běžného rozvrhu hodin. V dopoledních hodinách budou děti plnit vzdělávací úkoly zadané třídní učitelkou a v odpolední části bude zajištěno zájmové vzdělávání žáků. Nejedná se o školní družinu, není tedy podmínkou, aby bylo dítě v tomto školním roce do družiny zapsáno. Je důležité, abyste v anketě vyplnili čas, kdy si budete dítě vyzvedávat, abychom dodrželi všechny podmínky pro sestavení a organizaci školní skupiny a zároveň předešli případným nedorozuměním.
 • Pedagogičtí pracovníci, kteří budou působit v jedné skupině, budou se svou skupinou pravidelně po celé období, tzn. že se nebudou střídat s jinými pedagogickými pracovníky.
 • Přihlášeným dětem nabízíme stravování ve školní jídelně (Váš zájem o stravování vyjádřete, prosím, v anketě). Následně si obědy včas nahlaste u paní Rubášové.
 • Pokud přihlásíte své dítě k docházce do školy, je Vaší povinností omlouvat jeho případnou absenci.

Kritéria pro zařazení dítěte do školní skupiny:

 • Jedná se o žáka ZŠ Novosedlice.
 • Zákonný zástupce vyjádřil zájem o docházku žáka do školy do 18. 5. 2020.
 • Jedná se o žáka s dobrým zdravotním stavem, který nepatří do rizikové skupiny. Bližší specifikace rizikové skupiny viz čestné prohlášení.

Kritéria pro přijetí dítěte do školy:

 • Dítě je vybaveno 2 rouškami a sáčkem na uložení roušky.
 • Nevykazuje známky onemocnění (před vstupem do školy mu bude změřena tělesná teplota pověřeným pracovníkem školy za použití bezkontaktního teploměru)
 • Dne 25. 5. 2020 při vstupu do budovy školy odevzdá řádně vyplněné a zákonným zástupcem podepsané čestné prohlášení. Čestné prohlášení k dispozici ZDE.
 • V papírové podobě si jej můžete vyzvednout každý všední den od 8:00 do 12:00 u hlavního vchodu do školy, kde vám bude po zazvonění vydáno.

Do jaké skupiny bude patřit Vaše dítě, který pedagogický pracovník tuto skupinu povede, v kolik bude mít skupina Vašeho dítěte určený nástup do školy, místo, na kterém se bude jeho skupina ráno setkávat, kde si budete moci dítě v určený čas vyzvednout a mnoho dalších informací se dozvíte v týdnu od 18. 5. 2020.

Proto Vás závěrem ještě jednou žádáme o uvážlivé vyplnění ankety v systému BAKALÁŘI do 18. 5. 2020, abychom mohli na základě takto získaných informací sestavit a zorganizovat činnost školních skupin, a předešli tak případným nedorozuměním.

Mgr. Jana Hurdová, ředitelka školy

Vážení rodiče,

na základě usnesení vlády č. 491 ze dne 30. 4. 2020 bude možná osobní přítomnost žáků 9. třídy ve škole, a to za účelem přípravy na přijímací zkoušky na střední školy, od 11. 5. 2020. Tato příprava bude probíhat pouze ve dnech úterý a čtvrtek od 9:00 do 13:00.

Podmínkou přítomnosti žáka ve škole je, že každý žák bude mít s sebou 2 roušky a sáček na uložení roušky, dále důsledné dodržování hygienických opatření, kterými jsou zejména pravidelná dezinfekce a rozestupy. Při prvním vstupu do školy předloží žák řádně vyplněné a zákonným zástupcem podepsané čestné prohlášení, které je uloženo v příloze tohoto sdělení.

Pokud přihlásíte své dítě k docházce do školy, je Vaší povinností omlouvat jeho případnou absenci.

Sdělte, prosím, ředitelství do 7. 5. 2020, zda Vaše dítě bude do školy docházet, či nikoliv. Na základě Vašich vyjádření bude sestavena školní skupina, do které nebude možné žáka dodatečně přijmout. O zařazení/nezařazení žáka do školní skupiny rozhoduje ředitelka školy.

Čestné prohlášení

Mgr. Jana Hurdová

Co se děje ve škole bez dětí

Bez dětí je škola prázdná a smutná, ale rozhodně ne tichá. Dětské hlasy teď nahradil rachot šicích strojů, odfukování žehliček a cvakání nůžek. Sborovna a kabinety se proměnily v krejčovské dílny a šije se. Paní učitelky a paní asistentky šijí roušky, kterými zásobují teplickou nemocnici, mnoho roušek rozdali důchodcům v Novosedlicích, pracovníkům firem Marius Pedersen a Kaufland.

Učitelé a asistenti pedagoga stále komunikují se žáky a jejich rodiči, denně řeší domácí vzdělávání a jednomyslně se shodují, že školu s dětmi nemůže nic nahradit. Všichni se už moc těšíme, až ta naše škola opět ožije dětmi.

Co se děje ve škole bez dětí

Vedení ZŠ Novosedlice

Formulace pokynů k zápisu

Odložení zápisu a Dne otevřených dveří

Basketbal – bronzový úspěch

V úterý 10. 3. 2020 se naši žáci zúčastnili ve Sportovní hale v Teplicích okresního kola v basketbalu žáků nejstarší kategorie ZŠ – 8. a 9. tříd (v našem družstvu jsme měli i mladší ročníky).

I přestože několik škol nedorazilo na turnaj z důvodu karantény, je konečné 3. místo krásným úspěchem. Nejlepším hráčem pak byl zvolen Antonín Podzemský z 8. třídy.

Naši školu reprezentovali: Albrecht Pavel, Roško Eduard (9. třída), Podzemský Antonín, Vrána Petr, Belej Denis (8. třída), Kotchan Josef, Pova Dominik (7. třída), Neckař Daniel (6. třída).

Ing. Milan Priesol

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK ZŠ NOVOSEDLICE

Tento rok se nám podařilo po dlouhé době zajistit lyžařský zájezd. Zúčastnilo se ho 25 žáků ze 7. – 9. třídy a 2 pedagogové. Konal se v Kořenově 17. - 21. 2. 2020. Výcvik vedli zkušení instruktoři, kteří rozdělili žáky do dvou výkonnostních skupin – lyžaři a začátečníci. Všech 15 začátečníků se hned první den naučili základy lyžování. Jezdilo se na 2-3 různých sjezdovkách podle množství sněhu a podle schopností lyžařů. Vzhledem ke spokojenosti žáků se na toto místo vrátíme i příští rok.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK ZŠ NOVOSEDLICE LYŽAŘSKÝ VÝCVIK ZŠ NOVOSEDLICE LYŽAŘSKÝ VÝCVIK ZŠ NOVOSEDLICE
LYŽAŘSKÝ VÝCVIK ZŠ NOVOSEDLICE

Mgr. Petra Gýnová Vavrušková

UZAVŘENÍ ŠKOLY

Doporučení pro osoby po návratu ze zahraničí

7áci postupují do okresu!

19. 2. 2020

Ve středu 19. 2. 2020 proběhlo městské kolo soutěžní recitační přehlídky v ZUŠ Teplice, kterou již tradičně pořádá DDM Teplice. Naše žákyně (Hanka Palivcová, Alenka Vaňková, Eliška Šimková a Kačka Říhová) zvítězily v kategorii recitačních souborů a postoupily do okresního kola, které proběhne v březnu.

7áci postupují do okresu! 7áci postupují do okresu!

Futsal – okrskové kolo

13. 2. 2020
 • čtvrtek 13. 2. 2020, SH Krupka
 • reprezentovali (8 žáků) – Hampl, Kotchan (7. třída)
  Plaček Neckař, Král, Scheib, Ferenc, Volek (6. třída)
 • Výsledky: Novosedlice – Buzulucká 3:2, 0:2
  Novosedlice – Gym. Duchcov 1:1, 3:2

Pořadí:

 1. ZŠ Buzulucká
 2. ZŠ Novosedlice
 3. Gymnázium Duchcov
 4. ZŠ Pešaty Duchcov nepřijela

Futsal – okrskové kolo

Křest kalendáře 2020

Křest kalendáře 2020

První ročník Tříkrálového turnaje ve stolním tenisu

První novoroční neděle byla na naší škole ve znamení sportu. 20 hráčů stolního tenisu se sešli, aby poměřili své sportovní síly a zároveň zaplacením startovného podpořili Tříkrálovou sbírku. Po vánočním lenošení bylo velmi příjemné sejít se v tělocvičně a na neutrální půdě tělocvičny se poznat z jiné stránky, než z jaké se známe z třídních schůzek.

Velké poděkování patří všem zaměstnancům a přátelům školy a samozřejmě i jejich rodinným příslušníkům. Ti všichni se akce zúčastnili jako organizátoři, rozhodčí, fanouškovská podpora a každý z nich přinesl něco drobného na zub. Nejlepšími výkony se blýskli tatínkové našich žáků. 1. místo získal Michal Vinduška, 2. místo obsadil Robert Boldiš a 3. místo patřilo Romanu Macháčkovi. Všem vítězům gratulujeme a těšíme se na odvetu příští rok.

První ročník Tříkrálového turnaje ve stolním tenisu První ročník Tříkrálového turnaje ve stolním tenisu

Mgr. Lucie Masárová

Lesní nadílka

Děti z obou přípravných tříd se vydaly do blízkého lesíka přilepšit zvířatům před zimou. Donesly z domova mrkev, jablka a tvrdé pečivo, v lese jsme společně vybrali místo a strom, ke kterému by mohla lesní zvířata přijít a dobroty najít. Děti měly z této drobné pomoci v přírodě dobrý pocit i radost. Znovu si tuhle akci určitě zopakujeme, až napadne sníh a vydáme se ke krmelci.

Lesní nadílka Lesní nadílka

Za přípravné třídy 01 a 02 Š.Jičínská

Vánoční turnaj Ringo

V pátek 13. 12. 2019 se na ZŠ Karla Čapka Krupce konal Vánoční turnaj v Ringu. Základní škola z Novosedlic se zúčastnila turnaje jak v kategorii 6.-7. ročníků, tak v kategorii 8.-9. ročníků. Ani v jedné kategorii nepřinesl pátek třináctého neštěstí. Žáci a žákyně 8.-9. tříd se umístili na krásném 3. místě a žáci a žákyně 6. – 7. tříd se probojovali až do finále. Ve finále podlehli těsně v rozhodujícím setu ZŠ Masarykově 13:15 a získali úžasnou stříbrnou medaili. Gratulujeme.

Turnaj byl jako vždy ve velmi příjemné atmosféře a za to organizátorům ze ZŠ Karla Čapka moc děkujeme.

Vánoční turnaj Ringo

13.12.2019

Český rozhlas Sever

13. 12. 2019

V pátek 13. 12. 2019 navštívila část žáků 9. třídy Český rozhlas Sever v Ústí nad Labem, aby načerpali inspiraci pro vysílání svého školního rádia Devítka, jehož vysílání plánují na konec školního roku.

Český rozhlas Sever

PF 2020

PF 2020

Návštěva EDUbusu na Základní škole v Novosedlicích

27. 11. 2019

Ve středu 27. 11. 2019 navštívil naší školu EDUbus. EDUbus je autobus, ve kterém probíhá výuka formou pokusohraní a práce s tabletem. Tento projekt je sponzorován nadací Unipetrol. Akce byla určena žákům 4. - 5. ročníku a 7. - 9. ročníku. Žáci si vyzkoušeli práci se suchým ledem a procvičili si vědomosti z přírodovědných předmětů.

Autobus měl obrovský úspěch, děti byly spokojené a pedagogové ocenili kvalitu projektu. Škoda jen, že v rámci projetu tento Edubus může na každou školu přijet jen jednou.

Návštěva EDUbusu na Základní škole v Novosedlicích Návštěva EDUbusu na Základní škole v Novosedlicích Návštěva EDUbusu na Základní škole v Novosedlicích
Návštěva EDUbusu na Základní škole v Novosedlicích

Mgr. Petra Vavrušková

Vybíjená

Vybíjená

Projektový den "30 let od Sametové"

Naše škola uspořádala jako připomínku 30. výročí Sametové revoluce projektový den. Vyučující jednotlivých předmětů si připravili stanoviště podle svých vyučovacích předmětů, popř. podle oblasti svého zájmu.

Během pátečního dopoledne dne 15. listopadu se tak žáci ocitli na společném cvičení, které bylo pro všechny velkou legrací bez ohledu na to, zda jsme ho nazvali Sokolským sletem, nebo Spartakiádou, a poté se mohli vydat plnit Odznak zdatnosti.

Několik stanovišť se věnovalo dalším dovednostem, které byly společné jak Pionýrů, tak Skautům, a žáci si tak mohli vyzkoušet základní uzly, šifry a další zálesácké dovednosti.

Faktické znalosti z období před a po revoluci si žáci prověřili v AZ-kvízu, při skládání geometrických puzzle a na stanovištích věnovaných úspěchům československé a české kinematografii a změnám na politické mapě.

Velmi zajímavé bylo stanoviště, kde děti nakupovali základní potraviny za tehdejší a dnešní ceny a srovnávali, co si mohl zákazník koupit tehdy a dnes.

Nechyběly ani tvůrčí koutky, kde se vyráběly nápadité záložky do knížek, symbolické klíče v barvách trikolory a drobné výrobky ze sametu.

Největší atrakcí byl vůz VB, který si žáci mohli prohlédnout, poslechnout si nezaměnitelný zvuk houkačky a v závěru museli uposlechnout pokyn uniformovaného příslušníka – pana školníka „Rozejděte se!“

Žáci sami hodnotili projektové dopoledne velmi pozitivně, ocenili zejména velkou pestrost stanovišť, kde si mohl každý najít to, co ho zajímá.

Projektový den Projektový den Projektový den
Projektový den Projektový den Projektový den
Projektový den Projektový den Projektový den

Mgr. Lucie Masárová

Podzimní muzicírování aneb hudební vzpomínka na Sametovou

14. listopadu 2019

Na čtvrteční odpoledne 14. listopadu 2019 si žáci naší školy připravili pestrý hudební program. Sboristé si nacvičili lidové písně s originálními rytmickými doprovody. V druhé části muzicírování pozvali žáci 2. stupně celé publikum na hodinu hudební výchovy a předvedli, jaké písně rádi hrají a zpívají. K dispozici byly texty písní Karla Kryla, Marty Kubišové, Jaroslava Hutky, a návštěvníci si tak mohli zazpívat společně s našimi žáky, kteří se doprovázeli na ukulele, boomwhackery a různé rytmické nástroje. Na závěr zazněl spirituál Starý příběh, který připomněl, že na cestě ke svobodě je nejdůležitější odvaha.

Podzimní muzicírování aneb hudební vzpomínka na Sametovou Podzimní muzicírování aneb hudební vzpomínka na Sametovou Podzimní muzicírování aneb hudební vzpomínka na Sametovou
Podzimní muzicírování aneb hudební vzpomínka na Sametovou

Mgr. Lucie Masárová

Němčina nekouše

13. 11. 2019

Dne 13. 11. 2019 proběhl na naší škole animační projekt v rámci projektu Němčina nekouše, jehož cílem je zvýšit popularitu němčiny jako druhého cizího jazyka na základní škole a posílit význam výuky tohoto cizího jazyka, který je zejména v našem regionu velmi uplatnitelný.

Lektorka Dana Marková si připravila aktivity pro 7. – 9. třídu, ve kterých si žáci vyzkoušeli rozmanité aktivity na rozšiřování slovní zásoby a upevňování gramatiky, při kterých byli v pohybu a pracovali jako tým, což je hlavním cílem jazykové animace.

Němčina nekouše Němčina nekouše Němčina nekouše
Němčina nekouše Němčina nekouše

Mgr. Lucie Masárová

Česko – slovenský projekt Záložka do knihy spojuje školy

Během října probíhala u nás na škole akce s názvem „Záložka do knihy spojuje školy“ s podtitulem „List za listem – baví nás číst.“ Jednalo se o projekt, sjednaný českými a slovenskými knihovnami na podporu spolupráce škol v oblasti čtenářství a literatury. Každé škole byla přidělena partnerská škola ze Slovenska – nám konkrétně základní škola Teodora Jozefa Moussona z Michalovic. Pro tuto školu jsme vyráběli záložky, které jsme si navzájem vyměnili. Někteří přidali i dárky navíc a propagační materiály, jiní zase předali kontakt na sebe, aby mohli pokračovat ve vzájemné spolupráci.

Česko – slovenský projekt Záložka do knihy spojuje školy Česko – slovenský projekt Záložka do knihy spojuje školy Česko – slovenský projekt Záložka do knihy spojuje školy
Česko – slovenský projekt Záložka do knihy spojuje školy

Mgr. Michaela Lukešová

Světluškovské dny v ZŠ Novosedlice

I v letošním školním roce 2019/2020 se naše základní škola zapojila do sbírky pro nadační fond Světluška. Ve dnech 10. a 11. 9. 2019 nabízeli dva dobrovolníci Dominika Votíková a Ríša Pánek za doprovodu paní asistentky Veroniky Pudilové předměty s logem nadačního fondu Světluška, jejichž koupí mohli žáci tomuto fondu přispět. Dle váhy pokladniček soudíme, že letošní ročník světluškovských dnů byl úspěšný a všem dárcům a našim dobrovolníkům tímto děkujeme.

Světluškovské dny v ZŠ Novosedlice Světluškovské dny v ZŠ Novosedlice Světluškovské dny v ZŠ Novosedlice
Světluškovské dny v ZŠ Novosedlice Světluškovské dny v ZŠ Novosedlice

Vedení ZŠ Novosedlice

Září v přípravce

V září se do školy těšily i děti z přípravných tříd v Základní škole v Novosedlicích. Celý rok se budou hravou formou připravovat na vstup do 1. třídy. Na "nulťáčky" čekaly vyzdobené třídy, dárečky od Obecního úřadu v Novosedlicích i od paní učitelek, noví kamarádi i trochu jiný režim, než prožívali v mateřských školách. Začátkem září se budou postupně seznamovat se spolužáky i s prostředím třídy, školy a okolím. Samozřejmě je nejvíc nadchlo nové hřiště, které hned s chutí vyzkoušeli.

Září v přípravce Září v přípravce Září v přípravce
Září v přípravce Září v přípravce

Za kolektiv přípravných tříd 01 a 02 Š. Jičínská

SčVK a SVS vyhlásily vítěze soutěže

STAVÍME PTAČÍ BUDKY

Český den proti rakovině

Seznam přijatých žáků 2019

Setkání rodin 2019

Den otevřených ddveří

Zápis do 1. a přípravné třídy

Muzicírování

PF 2019

Besídka a minijarmark

12.12.2018

Dne 12.12.2018 byl na naší škole současně s vánoční besídkou i MINIJARMARK.

Každý,kdo se zastavil a zakoupil si výrobek udělaný dětmi z 0.- 4.třídy ,přispěl na nadaci DEBRA.

Výtěžek ,po ukončení prodeje Minijarmarku - 2.440,-kč - byl zaslán společně s částkou 216,- kč za sběr kaštanů na již zmíněnou nadaci.Celkem tedy 2656,-kč .

Děkujeme všem za příspěvek na dobrou věc a budeme se těšit na další spolupráci.

Besídka a minijarmark Besídka a minijarmark Besídka a minijarmark

PF 2019

Pozvánka na Besídku 2018

Den otevřených dveří - Gymnázium Teplice

100 LET


100 LET

Přírodovědná hra

Předškoláček 2018

Setkání rodin 2018

Ředitelství ZŠ Novosedlice, okres Teplice

oznamuje, že dne 30.4.2018 a 7.5.2018 vyhlašuje ZŠ Novosedlice ředitelské volno na základě §24 odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném jiném vzdělávání (školský zákon) a §2, odst.5 a §. 3, odst 1 vyhlášky č. 16/2005 Sb. o organizaci školního roku. Ředitelské volno se týká všech žáků ZŠ Novosedlice.

Mgr. Ilona Svobodová
ředitelka ZŠ Novosedlice

Kriteria pro přijetí žáků

Zápis do první třídy

Pozvánka - zpívání v kostele

Vážení rodiče,

ZŠ Novosedlice Vás informuje o volbě členů do
ŠKOLSKÉ RADY na období 11/2017 – 11/2020
dle §168 a §167 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělání (školský zákon). V průběhu měsíce září bude vyhlášena anketa pro rodiče. Z výsledků ankety bude sestavena kandidátka navržených členů.

Následně bude v průběhu třídních schůzek dne 31.10.2017 v 16,00 – 16,30 hod. provedena tajná volba členů školské rady z řad rodičů žáků  v budově základní školy. Srdečně Vás zveme k volbám.

Mgr. Ilona Svobodová
ředitelka ZŠ Novosedlice

Vážení rodiče!

Znovu vás upozorňujeme, že brána školního dvora je pro veřejnost (a tedy i pro rodiče) UZAVŘENA.

Vjezd do dvora je omezen dopravní značkou zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou „pro zaměstnance školy“.

Od září školního roku 2017/2018 lze bránu otevřít pouze elektronicky a ovládání mají k dispozici pouze zaměstnanci školy.

Pokud bude brána náhodou otevřena, je to proto, že jí projel někdo oprávněný a ještě se nezavřela.

Pokud do dvora vjede kdokoli bez oprávnění, riskuje nejen pokutu od městské policie, ale také, že se nedostane ze dvora ven. Brána se může zavřít v okamžiku, kdy jí budete projíždět. V takovém případě může být zničena brána nebo poškozen Váš vůz. Škola nebude zodpovědná za vzniklou škodu na Vašem vozidle. Pokud naopak Vaším jednáním poškodíte zařízení brány vy, budete zodpovědní za náhradu škody.

130. výročí školy


Ředitelské volno

Na základě § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon se vyhlašuje na den 29.9.2017 ředitelské volno.

Vedení ZŠ Novosedlice

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 4.9. 2017 2017/2018

 • 8:00-8:45     Slavnostní uvítání žáků 1.třídy a přípravných tříd
                       Přípravná tř. 01 - v ZŠ
                       Přípravná tř. 02 - v ŠD
 • 8:00-8:45     Uvítání žáků 2.-9.třídy třídními učiteli
 • 8:45             Zápis dětí do ŠD (přízemí budovy ZŠ-prostory 1.třídy)

Doporučujeme po slavnostním uvítání odchod s rodiči (zákonnými zástupci). Poskytujeme však možnost využití ŠD již od 4.9.2017.

V tomto případě zůstávají děti do 11h u svého tř.učitele, poté děti převezmou p.vychovatelky a odchází do ŠD. Přípravné třídy fungují do 11:40.Pak spolu s tř.učitelkami odchází do jídelny na oběd.
Po obědě je tř.učitelky předávají p.vychovatelkám.
Provoz ŠD: do 16h.

5.9.2017
1.stupeň-Výuka 8-11:40h (s tř.učitelem) Seznámení se školním řádem, poučení BOZ...
2.stupeň-Výuka 8-12:35h (s tř.učitelem) Seznámení se školním řádem, poučení BOZ...

Od 6.9.2017 - vyučování dle rozvrhu.
Odpolední vyučování od 11.9.2017 dle rozvrhu.

Přejeme všem žákům i rodičům (zákonným zástupcům) úspěšný a pohodový školní rok 2017/2018!

Vedení ZŠ Novosedlice

Vážení rodiče a žáci,

15.6.2017

Od 17.6.2017 bude probíhat rekonstrukce školního hřiště.
Od 17.6.2017 bude hřiště uzavřeno až do konce prázdnin roku 2017.
Vstup na hřiště je do odvolání zakázán.

Organizace konce školního roku.

 • 26.6.2017 od 14.00 klasifikační porada, není odpolední vyučování
 • 28.-29.6. třídnické práce – vyučování
 • I. stupeň do 11.40
 • II. stupeň do 12.-12.35 postupně
 • 30.6. 2017 – rozdání vysvědčení – 1. hodina
 • 30.6.2017 v 9 hodin - Rozloučení s 9. třídou na obecním úřadu Novosedlice
 • Zahájení školního roku 2017/2018 v pondělí 4. září 2017


Žákyně ZŠ Novosedlic a jejich překvapivé vítězství

Ve středu 19. 4. se ve sportovní hale v Teplicích konalo okresní kolo ve vybíjené děvčat a otevřené kategorii (smíšená družstva). Účastníky byly družstva, která postoupila z okrskového kola. V kategorii děvčat postoupila do okresního kola ZŠ Novosedlice, ZŠ Edisonova, ZŠ Bílá cesta a ZŠ Metelkovo náměstí. Favoritkami byla ZŠ Metelkovo nám, která v loňském roce dokonce vyhrála republiku.

Všechny překvapilo družstvo ZŠ Novosedlice, která po suverénním vítězstvím nad všemi soupeřkami vyhrála.

V otevřené kategorii zvítězilo družstvo ZS Bílá cesta

Sestava: Nikola Neckářová, Dominika Votíková, Marion Brahimi, Natálie Grozaničová, Natálie Myšičková, Julie Reichenbachová, Lenka Dvořáková, Kateřina Říhová, Michaela Nováková, Barbora Solnařová, Gábina Bereznaninová, Tereza Walterová, Doroto Bereznaninová, Klára Eiglová

 Žákyně ŽS Novosedlic a jejich překvapivé vítězství

Setkání rodin 2017

Zápis do 1. třídy 2017

Přípravný ročník 2017

Vážení rodiče,

27.02.2017

Vážení rodiče, vzhledem k stálému výskytu vší apelujeme na Vás, abyste důsledně kontrolovali dětem hlavy a také prohlédli ložní prádlo a vyprali ho a vydezinfikovali. Vši se mohou vyskytovat i v sedačkách a kobercích. Obraťte se případně na dětskou lékařku a postupujte v souladu s jejími pokyny. Dítě, které má vši, nesmí do dětského kolektivu, dokud nejsou odstraněny hnidy.

O jarních prázdninách byla provedena důkladná dezinfekce a deratizace všech prostor školy.

Další informace najdete ve složce Pro rodiče

Vážení rodiče,

26.01.2017

Vysvědčení se žákům vydává dne 31.1.2017

 • I. Stupeň hodnotí třídní učitelé 4.vyučovací hodinu (vyučování do 11.40.)
 • II. Stupeň hodnotí třídní učitelé 5. vyučovací hodinu (vyučování do 12.35)

Pololetní prázdniny jsou v pátek 3.2.2017 (pouze jeden den)

Jarní prázdniny jsou od 13.2. do 17.2.2017, děti nastupují do školy v pondělí 20.2.2017

Nadále oznamujeme rodičům, že na všech školách se v těchto dnech zvýšil výskyt vší. Prohlédněte, prosíme, dětem vlasy a proveďte případné odstranění. Dítě, u kterého se vyskytnou vši, nesmí do dětského kolektivu. Je nutné také vydezinfikovat ložní prádlo a osobní prádlo a eventuálně i potahy a koberce. Prosíme, buďte ohleduplní k ostatním rodičům a žákům školy.

Vážení rodiče,

04.01.2017

Vzhledem k tomu, že se v 6. třídě vyskytl případ příušnic, je nutné, aby žáci 6. třídy přinesli do čtvrtka 5., nejpozději však do pátku 6.1.2017 do 8 hodin své očkovací průkazy a odevzdali je panu učiteli Priesolovi. V pátek 6.1.2017 navštíví 6. třídu pracovnice KHS a bude zjišťovat aktuálnost očkování Vašich dětí. (Dohlédněte, prosím, na včasné předání očkovacího průkazu, protože při jeho absenci ve škole by byli zákonní zástupci nuceni jednat s KHS sami.)

Jana Lebrová, zástupce ředitele

Příušnice

04.01.2017

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že se u žáka naší školy potvrdilo podezření na onemocnění příušnicemi, posíláme několik základních informací o projevech tohoto onemocnění.

Příušnice se projevují celkovou únavou, vysokými teplotami a postupně se vytváří někdy i bolestivé měkké zduření jedné nebo více slinných žláz (obvykle příušních, někdy také podčelistních a podjazykových). Dají se snadno zaměnit s angínou. V případě podezření navštivte raději svého dětského lékaře.

Příušnice

Příušnice jsou akutní virové onemocnění. Příušnice jsou vysoce nakažlivé, podléhají proto povinnému hlášení.

Přenos

Tato nemoc se přenáší z člověka na člověka kapénkovou infekcí. První příznaky se objevují 15 – 21 dní od nakažení. Nemocný je však infekční už týden před projevem prvního příznaku a ještě dva týdny po jejich odeznění.

Vstupní bránou do těla jsou horní cesty dýchací, ve kterých se začne virus množit a šířit do regionálních mízních uzlin. Přibližně za 2 týdny se virus dostane do krve a může se šířit dále. Nejčastěji se objevuje na jaře a v zimě. Proděláním nemoci se vytváří doživotní imunita.

Projevy

Příušnice jsou charakterizovány zduřením jedné nebo obou (v odstupu dvou dnů) příušních slinných žláz a vzestupem teploty až ke 40°C. Příušní slinné žlázy se nacházejí před a pod ušním lalůčkem, zduření je způsobeno namnožením virů a následným zanícením, a projevuje se otokem před uchem a podél dolní čelisti.

Při mírné formě může být tento příznak nahrazen pouhými nepříjemnými pocity v těchto místech. V některých případech může naopak dojít k rozšíření zánětu i na ostatní slinné žlázy (podčelistní a podjazykové), může se objevit i otok podkožního vaziva, který přechází často až na hrudník. Téměř polovina nakažených však překoná toto onemocnění bez výrazných příznaků.

Komplikace

Nebezpečí příušnic spočívá v následných možných komplikacích. Riziko hrozí zejména dospívajícím a dospělým mužům, u kterých může být důsledkem prodělání příušnic zánět varlat (orchitis), nejčastěji jednoho, vzácně obou.

Zánětem napadené varle je oteklé a bolestivé, tkáň varlete tvořící spermie se mění ve vazivo. Pokud jsou takto napadena obě varlata, hrozí muži trvalá sterilita. U žen mohou být napadeny vaječníky a prsní žláza. Další komplikací je nehnisavý zánět mozkových blan (meningitis) projevující se strnulostí šíje, bolestí hlavy a teplotou.

Tento typ meningitidy nebývá vážný a nezanechává trvalé následky. Bolest břicha a zvracení poukazuje na postižení slinivky břišní. Může dojít také k rozšíření zánětu na ledviny (nefritis), na osrdečník (pericarditis) nebo na klouby (artritis). Velmi vzácnou, ale závažnou komplikací je následná hluchota. Těžší průběh a výskyt komplikací bývá častější u dospělých než u dětí. Všechny tyto komplikace se ale ve většině případů podaří vyléčit bez trvalých následků. Pokud se nakazí těhotná žena v průběhu 1. trimestru, může dojít k samovolnému potratu.

Zápis do 1. třídy ZŠ Novosedlice
na školní rok 2017/2018 v dubnu 2017

04.01.2017

Vážení rodiče, vzhledem k platnosti nového školského zákona je přesunut termín zápisu do 1. třídy z ledna na měsíc duben.

Zápis do první třídy ZŠ Novosedlice 2017/2018 a do přípravných tříd se uskuteční v měsíci dubnu 2017.

Termín byl stanoven ředitelstvím školy na:

7.4.2017 od 13 do 17.30 hodin

§ 36 odst. 4 školského zákona, ve znění účinném od 1. 1. 2017: Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce, a to v době od 1. dubna do 30. dubna kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku.
Komentář: Nesplnění povinnosti přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce ze strany zákonného zástupce lze považovat za porušení jeho právních povinností, resp. za přestupek dle § 182a odst. 1 písm. a) školského zákona: Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že a) jako zákonný zástupce nepřihlásí dítě k zápisu k povinné školní docházce podle § 36 odst. 4. Za zmíněný přestupek lze uložit pokutu až do 5 000 Kč.

S sebou si oba zákonní zástupci přinášejí rodný list dítěte a své občanské průkazy. Zápisu by se měli zúčastnit oba zákonní zástupci nebo by se měli dohodnout, kdo bude zastupovat dítě při zápisu.

Lze doporučit, aby si škola zároveň od zákonných zástupců (rodičů) vyžádala informaci o tom, zda zápis dítěte v konkrétní škole spolu projednali (zda má být druhý rodič - vedlejší účastník řízení - písemně vyrozuměn o přijetí/nepřijetí, nebo zda druhý ze zákonných zástupců nepodal žádost o zápis do jiné základní školy.

Pokud zákonný zástupce poskytne doplňující doporučené údaje (o znevýhodnění či zdravotním stavu dítěte), je třeba souhlasu k tomu, aby škola zpracovávala a evidovala osobní a citlivé údaje dítěte/žáka ve smyslu všech ustanovení zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Souhlas je poskytnut pro účely vedení povinné dokumentace školy podle školského zákona. Pokud si ředitel školy není vědom rozporů mezi zákonnými zástupci o volbě školy, pak rozhodne o žádosti o přijetí. V opačném případě zákonné zástupce odkáže na soud1 a správní řízení přeruší.

Dále je vhodné, aby byla škola informována, který zákonný zástupce (rodič) bude jednat v záležitosti zápisu dítěte k povinné školní docházce, případně odkladu povinné školní docházky, a o výkonu rodičovské odpovědnosti po rozvodu manželství, pokud k němu došlo.

Vánoční program    

 • 26.11.2016 - Rozsvěcení vánočního stromečku – od 16 hodin, dětské hřiště u mateřské školky – Obec Novosedlice + sbory
 • 10.12.2016 – Mikulášská – velká tělocvična ZŠ od 16 hodin – organizuje Obec Novosedlice – dárečky se nosí předem a dávají se organizátorům
 • 17.12.2016 – Zpíváme v kostele od 16 hodin - sbory
 • 21.12.2016 - Besídka od 17 hodin – velká tělocvična ZŠ

Desatero pro rodiče

Připomínáme rodičům

15.11.2016

Dne 17.11.2016 Státní svátek České republiky
Dne 18.11.2016 Ředitelské volno
( V době ředitelského volna nemohou děti čerpat školní dotované obědy)

V pondělí 21.11.2016 se koná:
Pedagogická rada od 14.00 hodin do 16.00 hodin
(odpadá odpolední vyučování)
Výbor SRPŠ v ředitelně školy od 15.30 hodin
Třídní schůzky I. stupně od 16 hodin v kmenových třídách.
Třídní schůzky II. stupně od 17 hodin v kmenových třídách.

Oznámení pro rodiče

19.10.2016

V pátek 21.10.je vyučování zkrácené vzhledem ke školení celého pedagogického sboru.
Přípravné třídy a 1. třída odcházejí v 11.15 na oběd.
2.-5. třída končí v 11.40 a žáci se jdou hned naobědvat.
6.-9. ročník končí ve 12 hodin a žáci se také jdou hned naobědvat.

Dále upozorňujeme rodiče, že příští týden jsou 3 dny volna.
26.10. – 27.10. jsou podzimní prázdniny.
28.10. je státní svátek.
V době podzimních prázdnin se nevydávají dotované školní obědy.

Freshka - zdravá svačinka do škol

Třídní schůzky

16.09.2016

Dne 19.9.2016 se budou konat třídní schůzky všech tříd od 16 hodin v budově ZŠ. Účast rodičů je nutná
Program:

 • Úvodní poučení rodičů
 • Bakaláři
 • kontakt s rodiči
 • klasifikace
 • omlouvání žáků
 • informace

Vážení rodiče,

oznamujeme Vám organizaci prvního týdne školního vyučování

1.9.2016 - 8.00 – 9.00

Uvítání dětí a žáků.
Děti, které navštěvují družinu budou předány do školní družiny.

2.9.2016

I. stupeň vyučování do 11.40 třídnické hodiny
II.stupeň vyučování do 12.35 hodin - třídnické hodiny

Vydávání obědů 1.9.2016

Obědy se 1.9.2016 vydávají od 11:30 do 13:00 hodin.

Rozloučení s devítkou

Rozloučení s devítkou Rozloučení s devítkou Rozloučení s devítkou
Rozloučení s devítkou Rozloučení s devítkou Rozloučení s devítkou

Informativní schůzka přípravné třídy

10.6.2016

Pozvánka pro rodiče budoucích prvňáčků

11.5.2016

Setkání rodin 2016

18.4.2016

Třídní schůzky

10.4.2016

Vážení rodiče, dne 18.4.2016 se koná

Od 15.30 v ředitelně školy schůzka Výboru SRPŠ
Od 16.00 hodin třídní schůzky I. stupně ZŠ
Od 17.00 hodin třídní schůzky II. stupně

Prosíme o účast, budou upřesňovány informace o spuštění žákovských knížek v systému Bakalář

Děkujeme

Elektronické žákovské knížky

31.3.2016

Vážení rodiče
od prvního dubna 2016 oficiálně zprovozňujeme elektronické žákovské knížky v administrativním programu BAKALÁŘI. Prostřednictvím třídních učitelů svých dětí každý z vás dostane na třídních schůzkách 18.4.2016 přístupové údaje do systému Bakalář. Prosíme Vás o to, abyste se v této nové žákovské knížce začali orientovat a učili se s ní zacházet. Po zbytek tohoto školního roku ještě současně s ní budou pokračovat papírové žákovské knížky, takže budete mít možnost získávat informace stejně jako doposud. Od příštího školního roku se ale s největší pravděpodobností chystáme přejít pouze k elektronické formě. Jen v ojedinělých případech (po individuálním projednání s vedením školy) bude možno ponechat papírovou formu ŽK.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na nový typ komunikace.

Vaše ZŠ Novosedlice


Přípravný ročník v Základní škole Novosedlice

Přípravný ročník je určen pro děti v posledním roce před zahájením základní školní docházky.

V této třídě se mohou vzdělávat jak děti pětileté, tak i děti s odkladem školní docházky. Počet žáků ve třídě je od 7 do 15. Děti jsou vzdělávány jako v mateřské školce, ale je zde dbáno na soustavnou předškolní výchovu, která má dítěti usnadnit vstup do první třídy. Děti se například učí, jak správně držet tužku, docvičují grafomotoriku předškolního a raného školního věku, dle potřeby jsou v péči logopedické asistentky, speciálního pedagoga a asistentky pedagoga. Děti mohou docházet do přípravné třídy od 6 do 16 hodin.

V rámci odpolední činnosti jsou pro děti připraveny zdarma kroužky informatiky, angličtiny, výtvarný kroužek, sportovní kroužek a kroužek hry na zobcovou flétnu. Také je možné dle zájmu rodičů v rámci přípravného ročníku s dětmi absolvovat základní plavecký výcvik.

Docházka do přípravné třídy je zdarma, děti platí pouze školní družinu a obědy.

Na všechny přihlášené nové žáčky se už moc těšíme a přejeme jim 1. září úspěšný první krůček do světa velkých školáků.

Přijímáme nové žáčky na školní rok 2016/2017 do 31.8.2016
telefon: 417 539 857, 736 633 338