Odborné učebny

Hudebna - přízemí školy

NOVĚ VYBUDOVANÁ
Slouží nejen k povinné výuce hudební výchovy, ale je také využívána pro hodiny dramatické výchovy, nepovinných předmětů: sborový a přípravný zpěv atd.

Hudebna Hudebna Hudebna
Hudebna

Kuchyňka - přízemí školy

V současné době slouží nově vybudovaná učebna jako přípravná třída a je také využívána pro výuku vaření, jako součást pracovních činností. Byly zde zabudovány do nové linky kvalitní elektrospotřebiče a děti zde tráví hodiny vaření a výuky ke zdraví, kde se učí připravovat zdravé pokrmy. Dopoledne je zde učebna přípravné třídy.

Kuchyňka Kuchyňka

Odborné učebny

Základní škola Novosedlice získala dotaci z evropských fondů na bezbariérovost a výuku přírodních věd

V letech 2017 -2018 byl tehdejší ředitelkou Základní školy Novosedlice -Mgr. Ilonou Svobodovou, připravován rozsáhlý projekt do výzvy MAS Cínovecko, který měl velké ambice zlepšit technické prostředí školy jak pro žáky s handicapem, tak ve vybavenosti tříd napříč všemi předměty. Projekt se nakonec musel uskromnit jen na část plánovaných úprav, protože výzva MAS Cínovecko umožňovala pouze omezenou výši dotace. Vedení školy tak vybralo to nejpodstatnější – instalaci schodišťových plošin pro zajištění plné bezbariérovosti (splnění tohoto kritéria bylo zároveň základní podmínkou přidělení dotace) a úpravu učebny přírodních věd a IT (informačních technologií).

Projekt nazvaný „Zlepšení infrastruktury v ZŠ Novosedlice pro výuku přírodních věd a bezbariérovost“ v dotačním řízení uspěl a škola může do konce září 2020 čerpat dotaci ve výši necelých 1.819.000 Kč. Není to ale jednoduchá transakce – škola se podílí na dotaci 15% z vlastních zdrojů (320.918 Kč) a celý projekt musí v plné výši nejprve předfinancovat, aby jí po schválení vyúčtování nákladů a aktivit projektu mohlo Ministerstvo pro místní rozvoj z programu IROP schválenou dotaci vyplatit.

Finanční podporu předfinancování i hrazení vlastního podílu má slíbenu od obce Novosedlice, která jako partner projektu školu od počátku podporuje a pomáhá i při všech zásadních aktivitách projektu. Starosta obce Ing. Radoslav Bartůněk i místostarosta obce Mgr. Štěpán Türb tak s ředitelkou školy Mgr. Janou Hurdovou nejen vybírali dodavatele jednotlivých zařízení a prací na projektu, ale řeší právě i finanční potřeby projektu a transfery nezbytné pro jednotlivé úhrady

Cílem projektu je

• zajistit plnou bezbariérovost přístupu do všech pater objektu školy
  • rozšířit a zkvalitnit nevyhovující podmínky pro výuku IT a přírodovědných předmětů
  • vybudovat IT učebnu pro rozšířenou výuku přírodovědných předmětů do funkční a moderní podoby odpovídající standardům moderní výuky
  • zvýšení kvality výuky v IT a přírodovědných předmětech

První etapa celého projektu byla realizována už v březnu 2019 díky dotaci nadace ČEZ. Instalovaly se dvě schodišťové plošiny - od vchodu do přízemí a do tělocvičny. V březnu a dubnu byla dokončena kompletní bezbariérovost školy instalací dalších dvou otočných plošin vedoucích z přízemí do 2. patra budovy školy. Bezbariérovost tak je nyní využitelná nejen pro žáky s handicapem nebo po zranění, ale i pro případné zaměstnance se zdravotním postižením či omezením.

Druhá etapa projektu započala 1.května a díky ní můžeme očekávat moderní učebnu IT a výuky přírodních věd již začátkem příštího školního roku. Součástí této učebny bude komplexní vybavení IT - 24 počítačů, sluchátek a související zařízení na připojení, dataprojektor, multimediální tabule a chemická digestoř. Též se musí pro tuto odbornou učebnu vybudovat nové epřívody (plyn, elektro).

Díky projektu budeme moci také otevřít v rámci mimoškolních aktivit nový kroužek IT na 2 hodiny týdně, který jsme dosud žákům nemohli nabídnout. V prostorách školy, zejména v nově vybavené učebně budeme moci realizovat aktivity, do kterých budou také plně zapojeni naši partneři – již zmiňovaná Obec Novosedlice i další partner - Spolek rodičů a přátel školy Základní škola Novosedlice, příspěvková organizace, z.s., zastoupený Ing. Lenkou Neckařovou, který bude nápomocný při propagaci projektu a realizaci aktivit pro rodiče žáků a veřejnost v nově upravených učebnách.

Budeme rádi, když tato náročná realizace projektu přispěje ke zkvalitnění výuky a také k naplnění názvu loga školy „ŠKOLA PRO VŠECHNY“.

Čítárna a knihovna – II.patro školy

Ve druhém patře školy je umístěna školní knihovna, která nabízí velké množství kvalitních knih jak pro individuální, tak pro společnou četbu. Knihovna prošla na jaře 2017 velkou rekonstrukcí a nyní nabízí žákům i vyučujícím ZŠ NOVOSEDLICE příjemné relaxační prostředí. Provádí se také převedení inventarizace knih i převedení inventarizace knih do veřejného systému Bakaláři.

Knihovna Knihovna Knihovna
Knihovna Knihovna