Projekt Volný čas 2020

Muzeum CO v Ústí nad Labem12.02.2020
FK Teplice28.01.2020

Třídírna odpadu

Naše další výprava s "turisťákem" se týkala ekologie. A protože se ve všech třídách ekologie probírá a děti tohle téma zajímá, vydali jsme se tam, kde se odpad sváží, třídí a posílá zpracovaný dál.

V teplické firmě Marius Pedersen se nás ujala paní Ulipová a provedla nás třídírnou, ukázala lis na papír, vysvětlila nám, co se děje s tím, co hodíme do popelnice či kontejneru. Děti mimo jiné zaujalo třídění již tříděného - na vlastní oči viděly, co všechno jsou někteří lidé schopni vyhodit např. do kontejnerů na plasty. Dozvěděli jsme se zajímavé informace, co se z jakého odpadu vyrábí a kam se vyváží. Děti dokázaly svými znalostmi i otázkami, že ekologie je zajímá a není jim jedno, jak se v jejich okolí žije. A určitě my všichni, kteří jsme provoz ve firmě viděli, můžeme vážně říct, že heslo TŘIĎTE ODPAD není jen fráze.

Třídírna odpadu Třídírna odpadu Třídírna odpadu

Muzeum CO v Ústí nad Labem

12. 2. 2020

Ve větrném úterku nás čekal naplánovaný a očekávaný výlet do Ústí nad Labem do Muzea civilní obrany. Děti si nedovedly přesně představit, co je bude čekat, ale určitě je podzemní kryt nezklamal. Pan průvodce a zároveň majitel muzea pan Růžička nás provedl celým rozsáhlým komplexem chodeb, seznámil nás s původními přístroji, nástroji, vybavením, vyprávěl nám, jak kryt sloužil za války i v uplynulých letech. Děti zaujaly např. plynové masky, staré telefony i psací stroje - pro jejich generaci už nepochopitelně zastaralé předměty. Cesta vlakem zpět do Teplic rychle utekla a už teď se těšíme na výlety, které nás čekají.

Muzeum CO v Ústí nad Labem Muzeum CO v Ústí nad Labem Muzeum CO v Ústí nad Labem
Muzeum CO v Ústí nad Labem

FK Teplice

28. 1. 2020

První letošní výlet turisticko-přírodovědného kroužku nezačal vzhledem k počasí příliš vlídně. Cestou na stadion FK Teplice jsme vydatně zmokli, ale u cíle zas vykouklo sluníčko. Děti se přesto těšily a určitě je déšť neodradil. Na recepci teplického klubu nás už čekal vedoucí mužstva Pavel Verbíř a provedl nás kabinami hráčů, ukázal nám krásnou síň slávy plnou pohárů a cen, relaxační zónu, ve které hráči odpočívají, a nakonec i hřiště, kde se hrají zápasy. Ze stadionu jsme se přesunuli do vedlejší Sportovní haly Teplice, kde jsme si prohlédli jednotlivá sportoviště - hřiště na florbal, fotbal, hotel a hotelovou jídelnu a nakonec jsme se zájmem sledovali na zimním stadionu trénink malých krasobruslařek. Přesvědčili jsme se, že krasobruslení je pořádná dřina. V dobré náladě jsme se vrátili zpět ke škole do Novosedlic a těšíme se na příští výlet.

FK Teplice FK Teplice FK Teplice
FK Teplice FK Teplice