4A. Třída

4A.Třída | 3A.Třída | 2A.Třída | 1A.Třída

Projekt „Zdravé zoubky“ s DM

Projekt proběhl pod záštitou drogerie DM, od které jsme dostali moc hezké materiály a také dárečky pro děti.

Začínali jsme povídáním o zkušenostech na téma „zuby“. Motivací také byla pohádka, kde vystupoval Hurvínek, který vyprávěl o tom, jak se o zuby správně starat. Také si děti vybarvily obrázek, kam jsme pomocí fazolí nalepili jejich chrup.

Následoval interaktivní zábavný program, kde se děti dozvěděly vše potřebné. Kolik mají zubů, druhy zubů a na co nám slouží, stavba zubu, správná strava, péče o zuby, jak se chovat u zubaře. A jak by naše zuby vypadaly, kdybychom si je nečistili? Odpověď na otázku jsme našli v našem pokusu.

Naložili jsme vajíčka do sklenic s černým čajem, mirindou, kofolou a kávou. Vajíčka jsme tam nechali 3 dny. A jak po třech dnech vypadaly? Čisté opravdu nebyly a nejvíce „špíny“ jsme zaznamenali na vajíčku, které bylo ponořené do kofoly. Půjde to napravit? Společně jsme vajíčka vyčistili kartáčkem na zuby a pastou.

Nakonec děti dostaly dárečky od společnosti DM. Projekt byl velice poučný a děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací.

Projekt „Zdravé zoubky“ s DM Projekt „Zdravé zoubky“ s DM

Mgr. Danuše Soukupová a Mgr. Hana Capuličová

Velikonoce

Přes nepřízeň epidemie, kdy probíhá distanční výuka, se žáci 1. A pečlivě připravovali na přicházející svátky jara. V on-line hodinách prvouky si žáci připomněli tradice a zvyky. Vyprávěli, jak tráví Velikonoce oni sami, a jejich úkolem bylo vyrobit velikonoční výzdobu nebo uplést pomlázku. Výsledkem jejich práce byly krásné výrobky. Posuďte sami ☺.

Velikonoce Velikonoce Velikonoce
Velikonoce

Za 1. A, třídní učitelka Mgr. Hana Capuličová

Jsme to, co jíme

V únoru proběhl v naší třídě a v 1.B projekt, kde jsme se zabývali jídlem a pitím. Co je zdravé a co bychom měli konzumovat jen občas? K odpovědím jsme se dostali na konci projektu.

Nejprve jsme si přečetli pohádku o dvou mravencích (hnědý a černý), kteří žijí v různých mraveništích a konzumují různá jídla. Následovala debata o tom, který z nich se stravuje lépe.

Využili jsme letáků, ze kterých jsme vystříhali potraviny a nápoje. Třídili jsme je podle toho, které potraviny a pití bychom měli konzumovat více, a které méně.

Výstupem bylo sestavení potravinové pyramidy, zhotovením zeleninové pomazánky podle receptu, příprava a ochutnávání různých druhů zeleniny pro naši třídu a pro třídu 1.B. My jsme na oplátku dostali k ochutnání ovocný salát. Na všem jsme si pochutnali. Projekt se dětem líbil a pracovaly s velkým nasazením. Děkuji všem za hezký den ☺

Jsme to, co jíme Jsme to, co jíme Jsme to, co jíme
Jsme to, co jíme Jsme to, co jíme

Tříkrálová stezka - Panský les

Tříkrálová stezka - Panský les Tříkrálová stezka - Panský les Tříkrálová stezka - Panský les
Tříkrálová stezka - Panský les

Zimní radovánky

Zimní radovánky Zimní radovánky Zimní radovánky

Vánoční besídka Vánoční besídka Vánoční besídka
Vánoční besídka Vánoční besídka

Zdobení stromečku

Zdobení stromečku Zdobení stromečku Zdobení stromečku
Zdobení stromečku

Vánoční přání pro seniory

Před vánočními svátky jsme si opět vzpomněli na seniory a s velkou radostí jim vyrobili přáníčka ☺.

Vánoční přání pro seniory

Olympijský běh

Dne 16. září 2020 se konal na naší škole „Olympijský běh“, kterého se účastnili i žáci 1. A. Začali krátkou rozcvičkou a pak se už vydali na zdolání okruhu na školním hřišti. Každý si mohl zvolit své tempo a cílem nebylo zvítězit, ale zúčastnit se. Do cíle doběhli všichni žáci a odměnou jim byla medaile a diplom, na který dokreslili svou vizi vítězství. Všem se akce velmi líbila. Těšíme se na další ročník ☺

Olympijský běh Olympijský běh Olympijský běh
Olympijský běh Olympijský běh

Matematika Matematika Matematika
Matematika Matematika

Český jazyk Český jazyk Český jazyk

Děti malují seniorům k svátku

Babičky a dědečkové z Domova důchodců v Bílině oslaví 1. října Mezinárodní den seniorů. Děti ze Základní školy Novosedlice se malým dárkem připojily ke gratulantům. Také žáci 1. A vyrobili přáníčka, která určitě potěší a zpříjemní nejen sváteční den. Přejeme všem seniorům hlavně zdraví a pohodu.

Děti malují seniorům k svátku

Světluška

10. a 11. září tradičně pořádal Nadační fond Českého rozhlasu sbírku „Světluška“, která pomáhá dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením již od roku 2003.

Také žáci 1. A přispěli zakoupením tužky, tykadel, peněženky, karet nebo zubního kartáčku. Moc děkujeme ☺

Světluška Světluška Světluška

Tonda Obal na cestách

7. 9. 2020

Dne 7. 9. 2020 se konala zábavná přednáška o třídění odpadu s názvem „Tonda Obal na cestách“. Děti se hravou formou naučily nejen to, jak třídit odpad, ale i další využití roztříděného odpadu. Na závěr přednášky si mohly vybrat drobný dárek. Dětem se přednáška velmi líbila.

Tonda Obal na cestách Tonda Obal na cestách Tonda Obal na cestách

Mgr. Hana Capuličová, třídní učitelka

Slavnostní zahájení školního roku 1. září 2020

Letos jsme otevřeli dvě první třídy. Tradičně prvňáčky přivítali krátkými proslovy starosta a místostarosta obce Novosedlice, zástupkyně ředitelky školy a Český svaz žen. Po slavnostním zahájení si paní učitelky odvedly své žáčky do vyzdobených tříd, kde na děti čekaly připravené balíčky se školními potřebami od školy i obce.

Přivítání se zúčastnily zástupkyně Českého svazu žen: paní Dáša Menzová a paní Dana Bartůňková, které přinesly pro děti malé dárečky. Tímto jim děkujeme a všem novým žákům přejeme, aby se jim ve škole líbilo.

Slavnostní zahájení školního roku 1. září 2020

1. školní den